DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği çerçevesinde gerçekleştiren " 11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" nda ilimizde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

2021 yılında yarışmamıza 81 ilden 438.041 eser başvurusu oldu. Yarışmamıza ilimiz 9269 eser başvurusu ile Türkiye sıralamasında 7. olarak yer aldı. Birbirinden kıymetli isimlerden oluşan jürimiz zorlu bir seçim sonrası ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde il birinci, ikinci ve üçüncülerini belirledi. Katılan tüm eserler çok değerli, başarılı, özverili bir şekilde hazırlanmıştı.

ESERLERİN SAYISI ARTIYOR

Bir asırdan uzun süredir bağımlılıkla mücadele alanında, iyi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi adına yaptığımız tüm çalışmalar Yeşilay’ın öncelikli hedefini oluşturduğunu ifade eden Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet ŞİŞKİN şunları söyledi: “Sizlerin tertemiz zihinlerinin ışıltısıyla kağıda dökülen edebi ve görsel alanlardaki eserlerin sayısı her yıl büyüyerek artıyor. Sizlere ulaşmak, o berrak, genç ve temiz zihinlerini de mücadelemize dahil etmek, sizleri iyi ve sağlıklı yaşamın birer sözcüsü olarak görebilmek bizim en güçlü motivasyon kaynağımız. 101 yıl önce vermiş olduğumuz bağımlılıklarla mücadele “sözü”nü gerçekleştirdiğimiz bu yolda Yeşilayımıza destek olan sizlere minnettarız.

Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesine ortak olan sevgili öğrencilerimize ve aileleri başta olmak üzere başvuruların tüm öğrencilerimize duyurulması noktasında verdiği katkılar için size, ilinizdeki bütün öğretmen ve idarecilere gönülden teşekkür ediyoruz.”

KATILIM YOĞUN OLDU

11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" na Hatay 1. İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan, Hatay Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı  Dr. Mehmet Özdoğan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Şube Başkanımız Hidayet şişkin, Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve Şube Sekreteri Ahmet Şanal, Şube Saymanı Semra Sönmez Karabacak, müdürler, öğretmenler ve velilerinkatılımları ile gerçekleştirildi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Yarışmanın edebi kategorisinde İlk okul birincisi Antakya Atatürk İlkokulu öğrencisi Zeynep Kırmızıoğlu’na, Ortaokul Birincisi, Erzin Ortaokulu öğrencisi Fatma Asel Gök, Lise birincisi Hatay Fen Lisesi öğrencisi Fatma Tuğçe Uzuntaş, görsel kategoride, ilk okul birincisi Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu öğrencisi Aslı Özdoğan, Ortaokul birincisi Antakya Bedii Sabuncu Ortaokulu öğrencisi Aysu Ekiz, Lise birincisi Antakya Narlıca Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Bozkurt’a ödülleri verildi. (Haber Merkezi)

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03.07.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 122 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler