MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE ÖDÜL TÖRENİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" Müzik ve Resim Yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk ve bakan yardımcısı Mahmut Özer’in katılımları ile çevrimiçi düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri önderliğinde gerçekleşen sanatsal etkinliklerle "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan okullardaki öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve sosyal etkileşimlerini sağlamak amacıyla düzenlenen "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" müzik ve resim yarışmasının sonuçları belli oldu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen ödül töreninde  İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KarahanResim dalında dereceye giren Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Hasan Demirdağ’a, Demir Çelik MTAL öğrencisi, Kübra Öğüt’e ve Arsuz Uluçınar MTAL öğrencisi Mehmet Ali Ayverdi’ye, Müzik alanında dereceye giren Şehit Ahmet Benli MTAL öğrencisi Mustafa Akyürek’e, Kırıkhan İbn-i Sina MTAL öğrencisi Zeynep Doğan’a ve Yavuz Sultan Selim Han MTAL öğrencisi Mehmet Cılhıloğlu’na ödüllerini ve teşekkür belgelerini verdi. Törende ayrıca projeye katılım gösteren öğrencilere gönüllü olarak danışmanlık yapan rehber öğrencilerine de teşekkür belgeleri ve rehber öğretmenlere başarı belgeleri verildi. Törene ödül ve belge alan öğrencilerin yanı sıra okul müdürlerimiz ve aileler katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldular. İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik edip, velilerede teşekkür etti.

Yarışmaya katılan resim alanındaki çalışmalar İl Müdürlüğü binasında sergilenirken; müzik alanındaki eserler ise İl Milli Eğitim Müdürlüğününinternet sayfasında yayınlandı. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08.07.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 107 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler