PARLAMENTER SİSTEMİ İNŞA EDECEĞİZ

CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar:

GÜÇLÜ BİR DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEMİ İNŞA EDECEĞİZ

CHP Hatay İl Başkanlığı ev sahipliğinde Defne İlçesi’nde Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis illerinin katılımıyla gerçekleştirilen CHP 9’uncu Bölge Toplantısı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katılımıyla dün Boğaziçi Otel’de gerçekleştirildi.

CHP Hatay İl Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis Bölge Toplantısı’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP PM Üyesi Ali Mahir Başarır, CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Av. Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları ve Yöneticileri, CHP eski Milletvekilleri, CHP eski İl Başkanları ile parti yöneticileri katılım gösterdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan bölge toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Hatay İl Örgütü Başkanı Dr. H. Ramiz Parlar, “Sevginin, hoşgörünün ve medeniyetlerin beşiği ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’ye armağanı olan Hatay’da tüm örgütlerimizle birlikte bölge toplantısını gerçekleştiriyoruz. Hatay’ın doğal güzellikleri, tarihi, turizmi, gastronomisi ve en önemlisi de demokrasi aşığı, güzel insanların bulunduğu Defne İlçesi’nin en güzel köşesi olan Harbiye’de sizleri ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyorum. 9’uncu Bölge Toplantısı’na hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

Türkiye’nin en temel sorunlarından birinin açılık, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk olduğunu belirten CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar, “Bugün geldiğimiz noktada ülkemizin en önemli sorunu açlık, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluktur. Yargı başta olmak üzere, tüm devlet kurumlarının siyasallaşmış olmasıdır. İnsanıyla, doğasıyla, tarihiyle her türlü sorunu çözme olanaklarına sahip olan ülkemizde bu yaşam sorunlarının ortaya çıkmasının ve çözümsüzlüğünün nedeni yönetim sorunudur. Bir başka deyişle tek adam yönetimidir.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhur İttifakı’na karşı güçlü bir Millet İttifakı’nı oluşturarak AKP Yönetimin oyununu bozduğunu belirten CHP Hatay İl Başkanı H. Ramiz Parlar, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için çok önemli bir gelişim başlatarak cumhuriyete, demokrasiye, hukuka ve parlamenter sisteme inanan siyasi partileri bir araya getirmiş, AKP yönetimin oyununu bozmuş, Cumhur İttifakı’nın karşısında ona yetecek güçlü bir ittifak oluşturmuştur. Esnafı, çiftçiyi, emekliyi, öğrenciyi, kadınları, çocukları ve gençleri, toplumları ve toplumun tüm kesimini perişan eden bu düzenin demokrasimize, yargıya, ekonomiye verdiği büyük hasarların telafisi için etkili bir muhalefet sürdürmenin yollarını çoğalarak geliştireceğimize, sesi duyulmayanların sesi olacağımıza, güçlü bir demokratik parlamenter sistemi yeniden hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum. Bu bağlamda ilimizde gerçekleştirilen Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis İl ve İlçe Yöneticilerinin katılım gösterdiği 9’uncu Bölge Toplantısı’nın ilimize, bölgemize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15.07.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 135 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler