KUPALARI DAVUL ZURNA İLE KUTLADILAR

Hatay Büyükşehir Belediyespor  Wushu Takımı 4-14 Temmuz tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiği kupaları davul zurna ile kutladılar. Çalışmalarını sürdürdükleri Akmancalar Gençlik ve Spor Kulübü önünde sergiledikleri kupaların önünde halay çekerek kutlama yapan Hatay Büyükşehir Belediyespor  Wushu Takımı sporcularına ,Antrenörleri Murat Akman,Ali Nail Akman,takım arkadaşları ve ailelerde eşlik etti.

Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasına 7 sporcu ile katılan Hatay Büyükşehir Belediyespor, zorlu ve çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda 2 ikincilik ve 1 üçüncülük derecesi elde etti. Mavi-beyazlılarda Ömer Faruk Dere ve Murat Akman, kendi kategorilerinde ikinci olurken Mehmet Kemal Çelik de üçüncü olarak Hatay’a büyük gurur yaşattı. Başarı ele eden sporcular bu turnuvada kazandığı derecelerle ülkemizi Avrupa, Avrasya ve Balkan şampiyonalarında temsil etme hakkı kazandı.

4-14 Temmuz tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’nda sporcuları ile birlikte kendi kategorisinde Türkiye İkinciliği elde eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Wushu Takımı Antrenörü  Murat Akman  sporcuları ile gurur duyduğunu ifade ederek başladığı açıklamasında :” Hatay Büyükşehir Belediyespor Wushu Takımımız Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’na damga vurdu.Elde ettiğimiz bu başarının yanında geçtiğimiz günlerde İskenderun ilçesinin kurtuluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen Kick Boks turnuvasında Hatay Büyükşehir Belediyesi Kick Boks Takımımızın elde ettiği 2 birincilik,2 ikincilik ve 2 üçüncülük  Kupası aldıkları için böyle bir kutlama gerçekleştirdik. Derece elde eden tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum. Ülkemizi Avrupa, Avrasya ve Balkan şampiyonalarında temsil edecek sporcularımızın oradan da derece ile döneceklerine inancımın tam olduğunu belirterek hepsine başarılar diliyorum.

Ayrıca bu müsabakalarda bize desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş' a kulüp Başkanımıza teşekkürü bir borç biliriz.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19.07.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 299 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler