YAŞAM FOTOĞRAFLARI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen ‘İskenderun'da Yaşam’ adlı fotoğraf yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri yapılan törenle takdim edildi.

İskenderun Belediyesinin düzenlediği, 2-9 Temmuz tarihleri arasında katılımın sağlandığı ‘İskenderun’da Yaşam’ adlı ödüllü fotoğraf yarışmasına profesyonel ve amatör fotoğrafçılar ilgi gösterdi. Birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye de 3 bin TL ödüllü yarışmaya katılan eserler jüri değerlendirmesinin ardından sonuçlandı. Ayrıca 30 eserin sergilenmeye hak kazandığı yarışmada Mehmet Aslan, Hikmet Mali Saraç ikinci, Fatma Kızar ise üçüncü oldu. İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen törenle yarışmada dereceye girenler ödüllerini Belediye Başkanı Fatih Tosyalı takdim etti.

FOTOGNAF SEVERLERİ BULUŞTURDUK

Başkan Tosyalı, kentin tanıtılmasına katkı sağlamak, ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini ön plana çıkarmak, şehir dokusu ve şehirde sosyal yaşam gibi unsurların fotoğraf sanatçıları tarafından kadraja alınmasına olanak sağlayarak şehrin görsel arşivini destekleyerek geleceğe miras bırakmak ve aynı zamanda fotoğraf sanatına ilgi duyan fotoğraf severleri buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Törende ayrıca yarışmacıların eserlerinden seçilen 30 fotoğraftan oluşan sergiyi de yakından inceleyen Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, fotoğrafları sergilenen yarışmacılarla sohbet etti, tüm yarışmacıları da katılımlarından dolayı kutladı. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02.08.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 118 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler