BÜYÜK BAŞARI DAHA

HATAY BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİNDEN BİR BÜYÜK BAŞARI DAHA

Hatay Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi 12.sınıf öğrencisi A. AKİFÇELİKKAYA, TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Biyolojidalında 1.aşamasını, Türkiyede ilk 50 öğrenci arasına girerek kazandı.

2.aşama sınavına girecek olan Akif, Hatay Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Aytaç Erdoğanile, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’ yu makamında ziyaret ettiler.

Akif, bu sürece nasıl başladığını, nasıl çalıştığını, tıp alanındaki hayallerini Milli Eğitim Müdürü ile paylaştı.1.aşamaya hazırlanırken ilk başta biraz zorlandığını, fakat ilerleyen süreçte çalıştıkça bu yoğun tempoya alıştığını,2.aşamaya geçtiği için mutlu olduğunu söyleyen Akif, 1.aşamayı geçtikten sonra TÜBİTAK kamplarına katılacağını (kamplar online olacak), bu sürede hem okul derslerine hem de 2.aşamaya hazırlanacağını dile getirdi.

Lise müdürü Aytaç Erdoğanda bu başarının kolay olmadığını, Akif’in iki yıldır bu sınava hazırlandığını, Akif’in daha başarılı olması için okul olarak tüm desteklerini vermeye devam edeceklerini,Akif gibi diğer öğrencilerinin de bu tip olimpiyatlara hazırlanmaları için programlarını sürdüreceklerinidile getirdi.

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerkoda bu alanda başarısından dolayı Akif’ i kutladı.Bilim alanında böyle bireylerin kolay yetişmediğini, ilimizden böyle öğrencilerin çıkmasından gurur duyduğunu, öğrencimizin ileride ülkesine, milletine faydalı işler yapacağından emin olduğunu,Akif gibi genç ve aydınlık fikirlerin oldukça bu ülkenin daha çok kalkınacağını ve gelişeceğini söyleyerek, Akif’ e gireceği 2.aşama sınavda başarılar diledi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21.08.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 175 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler