EXPO 2021 HATAY’A TAM NOT

10 Aralık’ta kapılarını tüm dünyaya açacak olan EXPO 2021 Hatay alanları bir yandan yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ederken, diğer yandan da Çukurova ve Ankara'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerini ağırlamaya devam ediyor.

Çukurova ve Ankara’dan Hatay’a gelen bazı STK temsilcileri, EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin eşlik ettiği ziyarette konuklar, üretim seralarını gezerek dev organizasyonun hazırlıklarını yerinde görme fırsatı buldu ve yetkililerden bilgi aldı.

ÖZDEN: HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İNANILMAZ BİR PROJEYE İMZA ATMIŞ

EXPO alanının ilk ziyaretçilerinden biri olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, “Hatay Büyükşehir Belediyesi inanılmaz bir projeye imza atmış. Organizasyon bölge için çok önemli. Burası hem bölgenin birçok ihtiyacını karşılayacak hem de insanların birçok alanda kendini geliştirmesine yardımcı olacak. Ekonomik etkileri fazla olacak. Başkanın vizyonunu, yönetimini, ekibini ve buraya emek veren herkesi kutluyorum.” dedi.

ÇUHADAROĞLU: YENİDEN ÜMİTLENDİK

Ankara’dan gelen Dr. Serap Çuhadaroğlu da Türkiye adına gurur duyduğunu söyleyerek “Burayı ziyaret edince bazı şeylerin yeniden olabileceğine dair ümitlendik. Böyle büyük bir projeye imza attığı için Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik ederim. İnanıyorum ki çok güzel işler yapılacak ve hem bölgeye, hem de tüm ülkeye faydası olacak.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 31.08.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 333 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler