HATSU HIZ KESMİYOR

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (HATSU) İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinin içme suyu şebekelerini iyileştirecek projede çalışmalarını sürdürüyor.

Reyhanlı ve Kumlu İçme Suyu Şebekeleri İnşaatı çalışmaları ile ilçe merkezindeki mahallelerin gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanıp su kayıplarına sebep olan boruların bertaraf edildiğinin altını çizen Genel Müdürlük, proje kapsamında muhtelif çaplarda uzun ömürlü borulardan olmak üzere Reyhanlı’ya 184 km, Kumlu’ya ise 25 km içme suyu şebekesi imalat çalışması yapılacağını açıkladı.

Proje sayesinde yer altında oluşan su kayıplarının da önüne geçileceğini altını çizen HATSU, toplamda 5300 adet abone bağlantısının yapılacağı çalışmada Reyhanlı’ya 2000 m3 ve 50 m3 kapasiteli içme suyu depolarının yapılacağını aktardı.

Mekanik, elektrik tesisatı ve otomasyonun da yapılacağını aktaran Genel Müdürlük, sağlıklı, kayıpsız ve güçlü su iletiminin sağlanması adına proje üretme ve uygulama çalışmalarının süreceğini vurguladı.

 

 

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 51 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler