HATAY İÇ HASTALIKLARI GÜNLERİ BAŞLADI

HATAY İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, tarafından 1. Hatay İç Hastalıkları Günleri düzenlendi. Dün Ottoman Otelde başlayan toplantıda konuşan Toplantı sekreteri Dr.Eren Gürkan, Covid-19 pandemisinin bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam ettiğini belirterek, “21. yüzyılın ilk çeyreğinde insanlık zor bir sınavdan geçmektedir. Bu günlerde sağlık çalışanlarımız canlarını ortaya koyarak bu salgınla baş etmeye çalışmaktadır. Bütün sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eren konuşmasını şöyle sürdürdü, “Hatay İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (HİHUD) olarak iç hastalıkları uzmanları başta olmak üzere dahili tıp bilimlerinde birçok farklı branştan meslektaşımızın tedavi yaklaşımlarını, klinik tecrübe ve kanıta dayalı tıp işbirliği ile en yüksek düzeyde sağlamayı hedefleyen ilk toplantımızı, önümüzdeki dönemde pandemi açısından olumlu bir sürecin devam edeceğini öngörerek, 09 - 12 Eylül 2021 tarihleri arasında yüz yüze katılımla medeniyetler şehri Hatay’da Antakya Ottoman Palace Oteli’nde düzenlenmesine karar verdik.”

“Toplantımızın, bu güç şartlar altında, bilgilerini tazelemek ve güncellemek isteyen asistan ya da uzman hekimler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Toplantımızın bilimsel programını güncel konularda, konularında etkin konuşmacı hocalarımız, bilgi ve deneyimlerini sizlere aktaracakları şekilde hazırladık. Akademik kariyer yapmakta olan meslektaşlarımıza da sözlü bildiri olanağı sunulacaktır. Toplantımızın, sizlerin mesleki bilgilerinize ve hastalarımızın tedavilerine katkı sağlayacağı inancıyla, sizleri aramızda görmekten büyük bir onur ve mutluluk duyacağımızı ifade eder,” dedi. (Haber merkezi)

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 129 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler