Şahinden CHPnin 98inci yılı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin 98 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla çıkan aziz milletin yaşadığı o heyecanın hala yüreğinde yaşadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi‘nin kuruluşunun 98’inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Hatay Milletvekili Suzan Şahin içinde bulunulan bu zor zamanın, 98 yıl öncesinden daha zor olmadığının altını çizerek şunları kaydetti: “98 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla çıkan aziz milletimizin yaşadığı o heyecan hala yüreğimizde yaşıyor.

O ateşin simgesi olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu ilkelerine sadık olarak, büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerlerle, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine devam etmektedir. Biliyoruz ki, içinde bulunduğumuz bu zor zaman, 98 yıl öncesinden daha zor değil.

Bu kadim devletin temsilcisi, kurucu ve kurtarıcı ülküsünde ilerleyen inancın vekili olarak yüksek sesle bir kez daha söylüyorum ki; CHP kadim Türk devletini kuran ve koruyan tek mecradır. Var olacak ve milletimizi var edecektir. Yaşasın tam bağımsız Türk devleti. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 79 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler