Astronomi ve uzay gözlem etkinliği

Astronomi ve uzay gözlem etkinliği

Antakya Bilim Merkezi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek “Astronomi ve Uzay Gözlem Etkinlikleri” gökyüzü meraklılarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Her yaş grubundan katılımcıya açık tutulan ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlikler Antakya ilçesinin köy okullarında düzenlenecek. Etkinliklerde profesyonel teleskoplar ve uzman eğitimciler eşliğinde gözlemler yapılacak.

Başkan Yılmaz: "Bu etkinliği öncelikle çocuklarımız ve gençlerimiz için yapıyoruz. Biliyorsunuz yakın zamanda milli uzay programımızı ilan edildi. Bu uzay programının hedefleri iddialı hedefler. Bu hedefleri de yerine getirmenin yolu insan kaynağına yatırım yapmaktan geçiyor. İşte biz çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tip etkinliklerle bilime, teknolojiye ve uzaya yönlendirmek istiyoruz." dedi.

Antakya Belediyesinden yapılan açıklamada; Astronomi ve Uzay Gözlem Etkinlikleri kapsamında “meteor yağmurları, Ay, Jüpiter ve Satürn” gözlemlerinin de yapılacağı etkinlere yediden yetmişe tüm haklımızın katılım gösterebileceği belirtildi. Antakya’da bulunan köy okullarda düzenlenecek etkinlikler saat: 18.00 ile 24.00 arasında gerçekleşecek.

Etkinlik programının tarih ve yerleri şu şekilde belirtildi: 14 Eylül Oğlakören Ortaokulu, 15 Eylül Ekinci Atatürk Ortaokulu, 16 Eylül Alahan Ortaokulu, 21 Eylül Avsuyu Atatürk İlkokulu, 22 Eylül Üzümdalı Şehit Metin Sürer Ortaokulu , 23 Eylül Bozhöyük Ortaokulu Antakya Belediyesinden yapılan son açıklamada 14 Eylül’de başlayıp 23 Eylül’e kadar sürecek köy okullarındaki gözlem etkinliklerine yediden yetmişe tüm haklımızın davetli olduğu belirtildi. (Haber merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 123 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler