BAŞKAN ELMASOĞLU BİLGİLENDİRDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliği 15 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Köylerden Makaleye dönüşen 10 yerleşim yeri Mahalle Muhtarları ilçe belediyesine dilekçeyle Kırsal Mahalleye dönmek istediklerini belirtmeleri üzerine, Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu 10 mahalleyi içeren bilgilendirme toplantısını Kızlarçayı Mahallesinden sonra Kuyuluk Mahalesinde yaptı.

Toplantıda 'Kırsal Mahalleye' dönülmesi halinde avantajlar ve dezevantajlar masaya yatırıldı.

Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu; "Büyükşehir Yasası ile köylerden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri için çıkan yasa gereği Kırsal Mahalleye dönme hakkı doğmuştur. 10 mahalle halkı ile uygun zamanlarda toplantı gerçekleştirip akabinde Evet-Hayır için referandum yapacağız. Bu sonuçlardan sonra kendi meclisimizde karar alıp Büyükşehir Meclisine sunacağız" ifadesini kullandı.

Kuyuluk Mahalle halkının sıkıntılarını da dinleyen Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu; "2014 yılında oluşan sel felaketinde bozulan yaklaşık 2 km.yolun yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanı ile tekrardan görüşeceğini ve ilk fırsatta yapılacağını ve sulama suyunda yaşanan sıkıntının ise gerekli birimlerle görüşerek ivedilikle yapılması için girişimlerde bulundu.

Bilgilendirme toplantısına; Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Kuyuluk Mahalle Muhtarı İsmet Küpeli ve Kuyuluk Mahalle sakinleri katıldı. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 72 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler