DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN

Altınözü İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Hatay Halk Sağlığı Hizmetleri tarafından Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’ndeki çocuklara diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.

Halk Sağlığı Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikte diş fırçalamanın önemine değinen

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferdi Coşgun, “Altınözü İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezimizde 5-12 yaş arası çocuklara diş fırçası, diş macunu ve kalemlik dağıtımında bulunduk. Burada bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Mustafa Hambolat’a, bugün burada bizlere eşlik eden Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Mehmet Özdoğan beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Ve bu diş fırçaları ve macunlarının temininde bizlerden desteğini esirgemeyen Birleşmiş Milletler yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza sağlıklı ömürler dileyerek hijyen ve temizliğin önemini vurguladık. Onlarda inşallah bulunduğumuz tavsiyeleri dikkate alarak hijyen ve temizlik kurallarına yetişkinlik dönemlerinde de devam ettirecekler”dedi.

HİJYEN VE DİŞ SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Hatay Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan, “İlçe Sağlık Müdürümüz olan Ferdi Beyle birlikte burada diş fırçası ve diş macunu dağıtarak çocuklara kişisel bakım ve dış fırçasının önemini anlatmak amacıyla burada bulunmaktayız. Hatay Halk sağlığı olarak Altınözü Boynuyoğun Kampında 500 yakın çocuğa Halk Sağlığı Haftası münasebetiyle diş fırçası ve diş macunu hediye ettik. Burada çocuklarımıza çevre sağlığını, kişisel bakım ve özellikle diş bakımını anlattık. Bu haftanın önemi dolayısıyla çocuklara diş fırçası, diş macunu dağıtarak dişlerinin düzenli olarak fırçalanması gerektiğini belirttik. Boynu yoğun kampında Suriyeli misafirlerimiz var. Buradaki misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamaktayız.” dedi. (Haber Merkezi)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 74 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler