KORKU KADAR CESARETTE BULAŞICIDIR

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve  Kültür ve Sanat Politikaları BaşkanıHelün Fırat, Türkiye’de bir korku ikliminin hakim olduğunu, ancak korku kadar cesaretinde bulaşıcı olduğunu söyledi.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Hüseyin Nalbantoğlu birlikte ilimize gelen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve  Kültür ve Sanat Politikaları BaşkanıHelün Fırat, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklama yapan Fırat, Hatay’ın geniş bir kültürel ve inançsal çeşitliliğe sahip bir kent olduğunu belirterek, “Bence Türkiye’nin incilerinden bir tanesi. Her ne kadar bugünün Türkiye’si ve Türkiye’nin siyaseti bu farklılıklarımızı bize, birbirimize birer tehdit  gibi sunsa da aslında bunun tam tersi. Hatay’da da yaşanan da gösteriyor ki aslında bu bizim toplum olarak en güçlü tarafımız. Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı olarak Hatay’ın benim için daha da farklı bir önemi var. Çünkü Hatay kültürel anlamda da çok değerli bir şehir.” dedi.

DEĞİŞİMİN MOTORU KADINLAR VE GENÇLER OLACAK

Partilerinin yaklaşık 1,5 yıl önce ortak akıl ve farklı bir üslup arayışı ile Farklı kesimlerin bir araya geldiği bir siyaset anlayışı olarak ortaya çıktığını hatırlatan Fırat, “Kadınlar ve gençler bu harekete gerçekten ciddi bir ivme veriyor. Şunu söylüyoruz ki Türkiye’deki değişimin motoru özellikle gençler ve kadınlar olacaktır. Kurulduktan 6 ay gibi kısa bir sürede seçime girmeye hak kazanmış, pandemi şartlarına rağmen bu kadar hızlı bir sürede çok hızlı teşkilatlanarak seçime girmeye hak kazanan bir parti olarak sahalardayız.”

BÜTÜN PARTİ YYÖNETİCİLERİMİZLE SAHADAYIZ

“Son dönemlerde genel başkanımız başta olmak üzere tüm genel başkan yardımcılarımız kongrelerde ve sahalardayız. Türkiye’nin probleminin ne kadar derinleştiğini, sadece Ankara’da oturarak değil, sahalarda insanların sıkıntılarını dinleyerek, şahit oluyoruz. Korku ikliminin sahip olduğu bir ortamda yaşıyoruz. Korku belki bulaşıcıdır ama emin olun korku kadar cesaret de bulaşıcıdır. Bun buradaki bütün yol arkadaşlarımın bu anlamda cesaretlerini ortaya koyduğunu ve bu cesur hareketin artık Türkiye’nin ihtiyacı olan dönüşümün ölçüsü olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

SORUNLARIN DEVA’SI OLACAĞIZ

Kurucular Kurulu üyesi Hüseyin Nalbantoğlu, Hatay’ın 1.6 milyon nüfusu ile Türkiye’nin 12. Büyük kenti olduğunu belirterek, “Baktığınız zaman demokratik yapısı çok renkli olan ilimiz Hatay aldığı yatırımlar açısından hak ettiği seviyede değil. Sanayisi ile çok gelişmiş bir şehir olmasına rağmen, haddehaneleriyle çelik fabrikalarına rağmen baktığınız zaman birde işsizlik sorunu var. Bunu da Hatay’ın hak etmediğini düşünüyorum. Fakat bu sorunların hepsinin DEVA’sı var çözümü var. Biz bunların çözümünü sunabilecek bir partiyiz.” dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

DEVA Partisi Hatay il başkanı Sabit Coşkun’da, Hatay’ın konumunu anlatmaya gerek olmadığını belirterek, “Bizler bin yıllık bir nesilden geliyoruz. Kardeşçe yaşanan, kültürlerin bir hamur olduğu, herkesin birbirine kardeşçe baktığı bir topraktan yetiştik. Bu anlayışla siyaset yapmaya gayret edeceğiz. Bizim siyasetimizi inşallah ilerleyen zamanlarda, başka bir neslin siyaseti gibi göreceksiniz. Biz alışılmış kavgacı üslupları bir kenara bırakarak, birlikte hizmet etmeyi ve geleceği birlikte planlayacak bir siyaset anlayışı ile toplumdaki tüm kardeşlerimizle el ele vererek birlikte çalışacağız.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 291 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler