EĞİTİMİŞ YEMEKTE BİRARAYA GELDİ

Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube olarak Samandağ Temsilciliğinin ev sahipliğinde İlçe Temsilciler toplantısı sonrasında  Samandağ üyeleriyle yemekte bir araya geldi. Yönetim kurulu olarak gündeme dair bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda; sendikal süreç, pandemide okulların durumu, kamu emekçilerini açlık ve safalete sürükleyen TİS süreci ve tüm toplumu yakından ilgilendiren ekonomik krizi masaya yatırıldı.

Toplantı sonrası Samandağ üyeleriyle yediğimiz bir araya gelindi.  Yemek öncesi yemeğe katılan üyelere katılımlarından dolayı teşekkür eden Şube Başkanı Mustafa Günal, konuşmasında pandemi koşullarında okulların durumu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; "Eğitim İş olarak pandeminin ilk başladığı günden, bu güne kadar okullarımızın gerekli şartların sağlanarak yüz yüze eğitime açılması gerektiğini savunduk. Geldiğimiz noktada okulların yüz yüze açıldığını, fakat yaptığımız okul gezilerinde ve okullarımızda kısa sürede görünen pozitif vakalar nedeniyle karantinaya alınan sınıflar bize pandemiye uygun hiç bir önlemin alınmadığını göstermiştir." dedi.

Özellikle ders saatlerinin uzun olduğunu, yardımcı personel konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle öğrencilerin temiz ve hijyenik bir sınıf ortamında bulunamadığını belirten Günal, “Bunun sebebide kamusal eğitime mevcut iktidarın gerekli önemi vermemesidir.  Okullarımızın yüz yüze eğitime devam edebilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir an önce okullarda gerekli önlemleri alması gerekiyor.” dedi. (Haber Merkezi)

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29.09.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 86 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler