ÇOCUK HAKLARINA ÜSTÜN HASSASİYET

İskenderun’da, Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda  gerçekleştirilen toplantının başkanlığını İlçe Kaymakamı İskender Yönden yaptı. Toplantıda, Çocuk Koruma Kanunu ve Çocuk  Koruma  Kanunu'nun Uygulanmasına Dair Usul  ve Esaslar hakkındaki Yönetmelik"  ile Çocuk  Koruma  Kanunu  Kapsamındaki Koruyucu - Destekleyici Tedbir ve Kararları'nın Uygulanması Hakkındaki Yönetmelik" çerçevesinde;  İlçe  Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu'nca  yürütülen çalışmalar ele alınarak,çocuk koruma alanında hizmetlerin yürütülmesinin izlenmesi,  koruyucu ve önleyici tedbirlerin uygulanmasında yaşanan sorunların tespiti ve bu  sorunlara  yönelik çözüm önerileri    sunulmasına   ilişkin  değerlendirmeler  yapıldı.

İskenderun Sosyal  Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından  yapılan  sunum  eşliğinde  genel bir  faaliyet  analizi  yapılarak,  Çocuk  Koruma  İlçe  Koordinasyon Kurulu marifetiyle bugüne kadar  olduğu gibi bugünden sonrasında da  korunma ihtiyacı olan  veya  suça sürüklenen çocukların korunması,  hakları  ve  esenliklerinin  güvence  altına alınmasına  dair usul ve esasların; titizlik  ve hassasiyetle uygulanmasının temin ve tesis edilmesine  ilişkin çalışmalara devam edilmesi yönünde ortak fikir ve hareket birliği pekiştirildi.

Toplantıya  Kaymakam  İskender Yönden'in yanısıra Belediye Başkan Yardımcısı Esma  Gülay,  İSTE  Rektör  Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken,  İlçe  Jandarma  Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı  Yusuf  Yıldırım,  İlçe Emniyet  Müdürü Nevzat  Güneş,  İlçe  Müftüsü  Osman  Şekerci, İlçe   Sağlık  Müdürü   Dr. Volkan  Yeter,  Devlet Hastanesi Başhekimi  Uzm. Dr. Veysel Yıldırım,  İlçe  Sosyal   Hizmet  Merkezi  Müdürü  Yılmaz Balaman, Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu İlçe  Gençlik  ve  Spor Müdürü  Ferit Ali Gündel ve Gençlik  Merkezi  Müdürü  Ahmet Keskin ile ilgili/yetkili kurum amirleri katıldı. (Haber merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12.10.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 113 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler