CENAZELERE GÖSTERİLEN HASSASİYET YAŞAYANA GÖSTERİLMİYOR

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilcisi Abdullah Gül, İl Sağlık Müdürlüğü’nün cenazelere gösterdiği hassasiyeti, yaşayanlara göstermediğini iddia etti. Okulların açılması ile birlikte Covid-19 testlerinin sayısının arttığını belirten Gül, “Hatay Eğitim Araştırma Hastanesinde vatandaşlar adeta zulme uğramışlardır. Biz kendilerine problemi önerilerimizle sendika olarak acilen çözüm noktasında çalışma yapılması gerektiğini ilettik ama kendileri maalesef sanırım mezarlıktan çıkamadı. Vatandaşlar PCR vermede büyük sıkıntılar çektiler” dedi.

ALINAN TEDBİR DE YOK

Hatay Eğitim ve araştırma Hastanesi’ne gelen vatandaşların 1,5 saatte fiş kestiremediklerini iddia eden Gül, “Sayın valim, Sayın Cumhurbaşkanımız halka hizmet etmesi için bu insanları görevlendiriyor. Dün vatandaşın 1.5 saatte acile müracaat için fiş kestiremediği kameralar izlenirse aşikar ortaya çıkacaktır. Ama tedbir var mı? yok..! Vatandaşlar çocuklar öğrenciler yurtdışına gidecekler hepsi aynı alan da PCR veriyor. Sağlıklı olanlar da maalesef hastaneden bulaş oluyorlar"

VALİMİZ MÜDAHALE ETMELİ

“Sayın valimizin acilen bu duruma müdahale etmesi gerekmektedir   Hasta olmayan insanların bulaş riski olmadan şehrimizin, Sümerler mahallesine, Bağrıyanık mahallesine ve Cumhuriyet mahallesine ve eski Devlet hastanesinde ( HEA Hastanesi Ek Hizmet Binası ) PCR vererek bulaş riski olmadan hizmet verilmesini öneriyoruz. Hem vatandaşlar acil sağlık hizmetini daha hızlı alsınlar hem de öğrencilerimiz riske atılmasınlar klimalı odalarda yüksek maaşla sadece Fildişi kulelerden hizmet ettiklerini sanmasınlar gerçekleri biraz görsünler.”Dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13.10.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 108 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler