BU HAZIMSIZLIK NEREDEN GELİYOR

Türk Eğitim-sen Hatay 1 nolu şube'de Şube Başkanı Ömer Solgun, “Ülkü Ocakları Okul Bastı” şeklinde basına yansıyan haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Yaptığı yazılı açıklamasında, Ülkü Ocaklarına karşı bu hazımsızlığın nereden geldiğini soran Solgun, “Haberde kullanılan dilin kaynağı Amerika Birleşik Devletli olduğu ortaya çıkıyor. Amerika da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfından rahatsız. Emperyalizme karşıymış gibi yapanların foyası bir bir kendini açığa veriyor.” dedi.

KULLANILAN DİL ÇOK İNCİTİCİ VE AYRIŞTIRICIDIR

Sözü edilen saldırıda kaç kişinin yaralandığı, maddi hasarın ne kadar olduğunun da yer alması gerektiğini belirten Solgun, “Kullanılan dil çok incitici ve ayrıştırıcıdır. Öğrencilerine bu anlayışla yaklaşan birilerinin eğitim camiası içinde yer bulması da ayrıca çok düşündürücüdür. “Eğitim hayatınızı bitireceğim” sözü öğretmenin hiç kullanmayacağı bir cümledir. Anayasa ile teminat altına alınan eğitim hakkını hiç kimse engelleyemez.”

ATATÜRK’Ü SEVMEYEN KAPIDAN GİREMEZ

“Ülkü Ocakları bu memleketin 57.Alayıdır. Bizler de Ülkü Ocaklarında yetiştik. Haydudu, çeteyi ve mafyayı yetiştiren mahfiller bellidir. Okul, karakol ve Pazar yeri basanlar bellidir. Bunları da kınadıgınızı hiç görmedik, duymadık. Pkk ve terör örğütlerini de kınayın. Ülkü Ocaklarında vatan sevdalıları yetişir. Atatürk’ü sevmeyenin kapısından içeri dahi giremeyeceği Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına bu galiz yakıştırmalar, Atatürkçüyüm diye geçinen bir yapının üstüne hiç oturmamaktadır.”

BU ZİHNİYETTE ÖĞRETMENLERİN VARLIĞINA RIZAMIZ YOKTUR

“Hatay Şehit Ahmet Benli MTAL’inde gerçekleşen hadisede bir grup vatansever genç, kendi aralarında sohbet ederken Ülkü Ocakları hazımsızlığı olan ayrıştırıcı dil kullanan eğitimciler tarafından dağıtılmak istenmiş, gençlerin buna karşı koymasıyla  öğretmenler, öğrencileri tehdit etmiştir. Türk Eğitim Sen olarak, okullarımızda hassaten şehrimizin şehidinin adını taşıyan bir okulumuzda bu zihniyette öğretmenlerin varlığına rızamız yoktur. Eğitim Kurumlarımız vatanını- milletini seven, şuurlu ve aydın gençler yetiştirmekle mükelleftir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi ve Hatay Şubesi olarak, yaşanan elim iftira hadisesinin Eğitim camiamıza yakışmadığını, şiddetle kınadığımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13.10.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 105 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler