GÜBRE 5E PAMUK 2YE KATLADI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, pamuk eken çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Pamuk çiftçisinin zararda olduğunu söyleyen Güzelmansur şöyle konuştu: "Pamuğun girdi maliyetleri 5 kat artarken, fiyatı sadece 2 kat arttı. 1 kg  pamuk, 1 kg gübre ediyor. Peki bunun mazotu, suyu, ilacı, elektriği neyle karşılanacak? Çiftçi zarar ediyor. Öyle iktidarın söylediği gibi çiftçinin yüzü filan gülmüyor. Bu hesapla zaten kim nasıl gülsün?"

Girdi maliyetlerinin artışına bir çözüm bulunamaması durumda seneye ekecek çiftçi bulunamayacağının altını çizen Güzelmansur: "Artan maliyetlerden perişan olan çiftçi 'Ölmüşük biz, zor durumdayız' diyor. Maliyet artışlarının bu şekilde devam etmesi durumunda seneye pamuk gibi stratejik bir ürünü ekecek çiftçi bulamayız" dedi.

CHP'li Güzelmansur çiftçiyi biraz olsun rahatlatmak için Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesi ve faizlerinin sıfırlanması gerektiğini söyledi. Güzelmansur "Bu konuyla ilgili hazırladığımız kanun teklifleri bir an önce Meclis gündemine alınmalı ve kabul edilmeli" dedi. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30.10.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 166 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler