TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde görevli 6 bin işçiyi ilgilendiren ve 2021-2022-2023 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul tarafından imzalandı. Bayram havasında geçen toplu iş sözleşmesi imza töreninde renkli görüntüler yaşandı.

 

HATAY Büyükşehir Belediyesi’nde görevli 6 bin işçisi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş sendikası arasında düzenlenen imza töreni ile inmzalandı.

HATMEK Toplantı salonunda bayram havasında geçen toplu iş sözleşmesi imza törenine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye-İş Hatay Şubesi Başkanı Abdi Ataç, Hatay Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesinde görevli işçiler katıldı.

GÜVENLİ BİR HAYAT İSTİYORUZ

Törende konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Güvenli bir hayat istediklerini belirterek, “İnsanlar doğar, gelişir, büyür, yaşar ve gün gelir edebiyete intikal eder. Yaşamın bütün evrelerinde karnını doyurmak için çalışmaya ihtiyacı olduğunu bilir. Ona göre hareket eder. Aynı şekilde şehirlerde yaşayan bir organdır, ülkelerde şeherlerde yaşayan bir gerçektir. Bizlerde çoğu arkadaşlarımızdan özellikle profesyonel arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 13 yıldır çalışıyoruz. Hepimizin yönü Ankara’ya dönük, Türk Bayrağı altında huzurlu ve umutlu aynı zamanda çocuklarımızla birlikte güvenli bir hayat istiyoruz.” dedi.HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.11.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 173 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler