3 ilçede kaçak alkol ve uyuşturucu ele geçirildi

İl Jandarma Komutanlığı ile Hassa, Antakya ve Samandağ İlçe Jandarma Komutanlıklarının yürüttükleri çalışmalarda çeşitli miktarlarda kaçak alkol, uyuşturucu madde ve hint keneviri ele geçirdi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçakçılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde Hassa ilçesi Dervişpaşa mahallesinde ikamet eden A.R.Ö. isimli şahsın kaçak alkol üretimi ve satışı yaptığı, Antakya İlçesi Serinyol Mahallesinde ikamet eden M.A.Ö isimli şahsın evinde uyuşturucu madde bulundurduğu bilgisi alındı.

Hassa ve Antakya İlçe Jandarma dedektifleri tarafından şüphelilere ait evde yapılan arama sonucunda (85) litre kaçak alkol ve doluma hazırlanmış (10) adet boş şişe ve 50 gr. uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Ayrıca Samandağ İlçesi Kapısuyu Mahallesinde Narkotik Gezi Tespit Planı kapsamında yapılan arama sonucunda da ormanlık alan içerisinde bulunan arazide boyları yaklaşık 80 ile 220 santim arasında değişen 65 kök kenevir bitkisine rastlandı.

Konuyla ilgili şüpheli şahıslar gözaltına alınarak adli işlemlere başlandı. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08.11.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 217 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler