GÖÇ VE ÇOCUK KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

Hatay’da, Kızılay Çocuk ve Gençlik Merkezi tarafından, gerçek hayat hikayelerinin konu edildiği “Göç ve Çocuk konulu resim sergisi açıldı. Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen serginin açılışını Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Türk Kızılay Hatay Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Kimyonoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Kızılay Antakya Şube Başkanı Şemsettin Günay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kızılay gönüllüleri yaptı.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, açılışta yaptığı konuşmada, “Hatay bizim için ayrıcalıklı bir ilimizdir. Türk Kızılay’ımız Hatay’ın her ilçesinde insani yardım faaliyetlerini sürdürürken, Hatay’ın her ilçesinde Toplum Merkezleri, Gönüllü Merkezleri, İlçe Şubelerimizin ihtiyaç kapasitelerinin arttırılması, araç gereç ve personel teminleri ile gönüllülerimiz ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Göç ve Çocuk konulu bu anlamlı sergiyi açan resim sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Kızılay Toplum Merkezi’mizin Hatay’a yapmış olduğu çalışmalarından dolayı yöneticilerini ve çalışanlarımıza da başarılar diliyorum.” Dedi. Yapılan konuşmaların ardından Göç ve Çocuk Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından açılan sergide ressamlar, Hatice Bal, Ahmet Yılmaz, Ali Oğlak, Ayfer Azar Yolcu, Birkan Başçeken, Enes Günay, Gülşah Ünal, İpek Nur Özdemir, Makbule Adan, Mitat Tutat, Muhammed Akdemir, Mustafa KaraNergis Doğru, Selmani Baki Kocaispir, Turan Sala ve Ünal Kuş’un tabloları sergilendi. Sergiden elde edilecek geliri Türk Kızılay aracılığı ile ihtiyaç sahibi göçmen çocukların ihtiyaçları için kullanılacak. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12.11.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 138 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler