AB DESTEKLİ ATÖLYELER EĞİTİME BAŞLADI

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) kapsamında Türkiye’de misafir edilen Suriyeli vatandaşların sosyal ve ekonomik uyumunu, istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek mesleki eğitime teşvik etmek amacıyla Antakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tadilat ve donatımı yapılan atölyeler dün okul bahçesinde düzenlenen açılış töreni sonrasında eğitim vermeye başladı.

SEUP kapsamında tadilat ve donatımı yapılan atölyelerin açılış törenine Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Tecimen, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve okul müdürleri, idareciler, öğretmen ve öğrenciler katılım gösterdi. Açılış töreni öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Antakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Safiye Köseoğlu, “Okulumuzda Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) kapsamında Türkiye’de misafir ettiğimiz Suriyelilerin sosyal ve ekonomik uyumunu istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek mesleki eğitime teşvik etmek amacıyla atölyelerimizin tadilat ve donatımını yaparak öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacağız. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizin açılış törenine katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan açılış konuşmasının ardından açılışa katılım gösteren Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Tecimen, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Safiye Köseoğlu ve okul müdürleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. (Haber Merkezi)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13.11.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 229 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler