2 bin 790 litre sahte içki ele geçirildi

Hatay'ın Defne ve Samandağ ilçelerinde toplam 2 bin 790 litre sahte içki ve ve bir markette izinsiz satılan 5 bin 479 şişe bira ele geçirildi, olayla ilgili toplam 4 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçakçılık suçlarına yönelik çalışmalar kapsamında Samandağ’ın Mağaracık mahallesinde bulunan bir ikamette arama yaptı. Yapılan aramalarda 4 fıçı halinde her biri 100 litre olmak üzere 400 litre fermente boğma rakı ele geçirildi. Konu ile ilgili ev sahibi H.Y. hakkında adli işlem yapıldı.Jandarma yılbaşı öncesinde sahte içki üretenlere fırsat vermiyor.

JANDARMADAN SAHTE İÇKİ ÜRETİME İZİN YOK

Hatay İl Jandarma Komutanlığı kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şubesi ile Defne ve Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yaklaşan yılbaşı nedeniyle sahte içki üreten ve kaçak ürün ticareti yapanlara yönelik çalışma başlatıldı.

Konuyla ilgili Defne ve Samandağ ilçelerinde tespit edilen adreslere yapılan operasyonlar sonucunda yılbaşında piyasaya sürülmek üzere hazırlanan 490 litre satışa hazır halde ve bin 900 litre fermenteye bırakılmış olmak üzere toplam 2 ton 390 litre sahte rakı, market içerisinde izinsiz olarak satışı yapılan 5 bin 479 adet bira ile sahte rakı üretiminde kullanılmak üzere 36 kasa üzüm, alkol üretiminde kullanılan damıtma kazanı ve  damıtma sistemi ele geçirildi. Olayla ilgili İ.G., K.U. ve E.R. hakkında adli ve idari işlem başlatıldı. 

 

 

 

 HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13.12.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 220 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler