7 Bin 133 litre sahte içki ele geçirildi

Yılbaşı öncesinde sahte içki operasyonu:

Hatay’da yılbaşı öncesi sahte rakı üreten şahıslara yönelik operasyonlarını sıklaştıran İl Jandarma Alay Komutanlığı dedektifleri Defne ve Samandağ ilçelerinde yaptıkları operasyonlarda toplam 7 bin 133 litre sahte rakı ele geçirdi. Olaylarla ilgili 3 kişi hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı kaçak, sahte alkollü içkinin üretimi ve tüketicilere ulaştırılmasını önlemek amacıyla operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

Merdiven altı olarak tabir edilen, uygun olmayan koşullarda yasadışı olarak üretilen ve zehirlenme olaylarına sebebiyet veren sahte, kaçak alkollü içki ile mücadele çalışmaları kapsamında Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığı’nın dedektifleri Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Kaçakçılıkla Mücadele unsurları Yaylıca mahallesinde ki bir adrese operasyon düzenlediler. Yapılan operasyonda A.Ş. ve O.H. ye ait adreste arama yapan JASAT bin 293 litre satışa hazır halde ve 5 bin litre fermenteye bırakılmış halde olmak üzere toplam 6 bin 293 litre sahte rakı ile damıtma sistemi ele geçirdi. Olayla ilgili, şüpheliler A.Ş.  ve O.H.  hakkında adli ve idari işylem başlatıldı.

HARBİYE’DE 840 LİTRE SAHTE RAKI ELE GEÇİRİLDİ

Defne Jandardma İlçe Komutanlığı’nın dedektifleri JASAT Harbiye Mahallesi’nde bir adrese düzenledikleri operasyonda da 240 litre satışa hazır halde ve 600 litre fermenteye bırakılmış olmak üzere toplam 840 litre sahte rakı ile damıtma sistemi ve 175 adet satış esnasında kullanılacak şişe ele geçirdi. Olayla ilgili ev sahibi İ.B. hakkında adli ve idari işlem başlatıldı. Jandarma düzenlediği bu iki operasyonda toplam 7 bin 133 litre sahte içki ele geçirmiş oldu. (Haber Merkezi)

 

 HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23.12.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 206 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler