DİJİTAL TIR PLATFORMU AÇILDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Türkiye’nin yerli ve milli olarak üretilen İnsansız Hava Aracı (İHA) ve ekonomiye büyük katkı sağlayacak olan Fatih Sondaj Gemisi’nin tanıtımının dijital ortamda tanıtımının yapıldığı Dijital Tır Platformu’nun açılışı dün Antakya Vali Ürgen Alanı’nda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen açılışa Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, Mütercim Öner Bozkurt ve basın mensupları katılım gösterdi.

Dijital Tır Platformu açılışı öncesinde basın mensuplarına bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, “Dijital Tır Platformu’nda ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerini ve araştırmalarını dijital ortamda sunan bir proje ile 47’nci ilimiz olan Hatay’dayız. Bundan sonra 5 ilimiz kaldı ve Şubat ayının ortasında bu faaliyetimizi tamamlamış olacağız. Dijital Tır Platformu’nun amacı, çağımız dijital çağ. Haberler artık anında kamuya ulaştırılabiliyor. Geçmişte aylarca, yıllarca süren bir haberi anında haber olarak alabiliyorsunuz. Tırda sunacağımız argümanları daha fazla çoğaltabilirdik. Pandemi dolayısıyla kısa tutarak fazla zaman almaması açısından daha çok gençlerimizi ve öğrencilerimizin ilgisini çeken bir faaliyettir. Tırımızda iki önemli tanıtım gerçeği var. Birincisi Sanayi ve teknoloji açısından ülkemizin geliştirmiş olduğu İnsansız Hava Aracı tanıtımı, ikincisi ise bugün ekonomimize de büyük katkı sağlayacak olan Fatih Sondaj Gemisi’nin dijital olarak tanıtımı bulunmaktadır. Umarım bu yaptığımız faaliyetler gençlerimiz ve öğrencilerimiz açısından yararlı olur. Dijital Tır Platformu’nun açılışına katılım gösteren Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ve Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’ya teşekkür ediyorum. Hatay’ımızın tüm gençlerini ve öğrencilerini Dijital Tır Platformu’nu ziyaret etmelerini bekliyoruz.” dedi.

Açılışa katılım gösteren Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ise yaptığı konuşmada, “Çağımız teknoloji çağı. Dijital bir çağda yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan bu proje gerçekten anlamlı bir projedir. Hatay’ımızın tüm ilçelerinde bulunan gençlerimizi ve öğrencilerimizi Dijital Tır Platformu’nu ziyaret etmelerini istiyorum. Başta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olmak üzere Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş ve beraberinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ve Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş ile birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından proje kapsamında hazırlanan Dijital Tır Platformu’nu yakından incelediler. Daha sonra dijital ortamda hazırlanan İnsansız Hava Aracı ile Fatih Sondaj Gemisi’nin tanıtımını dinlediler. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 130 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler