7 YILA 37 BİN TL ÖDÜL

SON BAŞVURU TARİHİ 5 ŞUBAT 2022

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin 37 yıldır aralıksız olarak düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışması’nın 2022 yılı takvimi açıklandı. Yarışmanın 37. yılında toplam para ödülü 37 bin Lira. 

Derneğin web sayfası  www.tfmd.org.tr  adresinden yapılan başvurulan için son katılım tarihi, 5 Şubat 2022. 

TARİHE NOT DÜŞEN KARELER KALICI HALE GELİYOR

Yarışma, zor şartlarda görev yapan foto muhabirlerini mesleklerinde özendirmek amacını taşıyor. Basın fotoğrafçılığının gelişmesinde katkı sağlamayı da hedefliyor. Ödül alan tarihe not düşen fotoğraflar her yıl 40’tan fazla noktaya sergilerle ulaşıyor, 1988 yılından bu yana “Yılın Basın Fotoğrafları” adıyla basılan özel katalogda kalıcı hale getiriliyor. 

İŞTE KATEGORİLER

Yılın Basın Fotoğrafları’2022; Haber, Spor, Günlük Yaşam, Foto Röportaj, Portre, Doğa ve Çevre kategorilerinde düzenleniyor. Türkiye’nin Güzellikleri ise amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açık olarak düzenlenecek. Yarışmada Avrupa Birliği adına ve Kızılay adına da birer özel ödül verilecek.

ARA GÜLER ADI YAŞIYOR

Yılın Basın Fotoğrafları, yarışmasına geçtiğimiz yıl eklenen yalnızca lise ve üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Ara Güler Özendirme Ödülü ise usta foto muhabirinin adını ve anısını yaşatmak amacıyla kalıcı hale geliyor. Toplam ödülü 5 bin TL olan Ara Güler Özendirme Ödülü’ne eğitimine devam eden 25 yaş altı lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor. 

SIFIR ATIK’A ÖZEL ÖDÜL

 “Sıfır Atık” projesinin destekçileri arasında yer alan Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, bu yıla özel olarak Doğa ve Çevre Fotoğrafları kategorisine yapılacak başvurular arasından bir fotoğrafa özel ödül verecek. Sıfır Atık Özel Ödülü, atıkların geri dönüşüme katkısı ve geri kazanım süreci ile geri dönüştürülen atıkların katkısını anlatan bir fotoğrafa verilecek. Bu özel Sıfır Atık Özel Ödülü kazanan foto muhabiri 2 bin TL para ödülü de alacak.

TOPLAM ÖDÜL 37 BİN TL

Yılın Basın Fotoğrafları’2022 yarışmasının toplam para ödülü ise 37 bin TL. Yarışmanın büyük ödülü olan Yılın Basın Fotoğrafı Ödülü’nün sahibi 6 bin TL ödül kazanacak.

Yılın Basın Fotoğrafları’2022 başvuruları Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin resmi web sitesi www.tfmd.org.tr adresinden online olarak kabul ediliyor. Yılın Basın Fotoğrafları’2022’un Jürisi, Şubat ayında Antalya’da toplanacak. Mart ayında açıklanacak ödüller, Ankara’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. 

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

Yarışmaya katılmak isteyenler www.tfmd.org.tr  adreslerinden yarışma şartlarına ve online başvuru sayfasına ulaşabilecek. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 147 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler