Erzinde Kurtuluşun 100üncü Yıl gururu

Hatay'ın Erzin ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunu 100. Yılı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ve geniş katılımlı törenlerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

8 Ocak kurtuluş baramı kutlamalarına Ak Parti Milletvekilleri Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, CHP Milletvekili Suzan Şahin, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İlçe kaymakamı Osman Demir, Dörtyol Belediye Baskanı Fadıl Keskin, Erzin Beldeye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, askeri ve sivil erkan siyasi partilerin ilçe başkanları, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Atanın manevi huzuruna saygı çelenkleri sunuldu.

KAHRAMANLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

Belediye Başkanı Elmasoğlu 8 Ocak tarihinin Erzin için sonsuz bir gurur olarak nitelendirerek “Erzin’imizin kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve Erzin'imizi işgalden kurtarmak için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile Belediye Bandosu marşlar, şarkılar seslendirdiği kutlamalarda efe oyunuyla çok güzel bir halk oyunu gösterisi de ilgiyle izlendi. Şiirler okundu ve resmigeçitle tören sona erdi. Ayrıca ahşap yakma sanatı resim sergisi ile kurulan stantlar törene katılan protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle gezildi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 53 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler