EROL AKIN GÜVEN TAZELEDİ

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası tek listeyle gerçekleştirilen Genel kurul ile yeni yönetimini belirlerken, Başkan Erol Akın da üyelerden güvenoyu alarak, güven tazeledi.

İsa Taş Plazada gerçekleştirilen Genel Kurulda divan başkanlığına seçilen HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği) Başkanı Abdulkadir Teksöz, her platformda şoför esnafına devletin desteğini istediklerini ifade ederek “ÖTV ve KDV’siz şoför esnafına akaryakıt sağlanmalı, bunları sağlarsak Eğer şoför esnafımız rahatlar. Şoför esnafımızın rahatlamasıyla birlikte iğneden iplikte ucuzluk olur. Çünkü mazota zam geldiği zaman diğer ürünlerin de nakliyesine zam geliyor” dedi.

BU SÜREYİ UZATTIK

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek Belediye olarak ruhsat harçlarında 50 indirim kolaylığı getirerek, ruhsatı olmayan esnaf, sanatkarların ruhsatlanması yönünde yaptıkları çalışmanın karşılık gördüğünü, gelen talepler üzerine de bu süreyi uzattıklarını söyledi.

EN MAĞDUR ESNAF ŞOFÖRLER

Dünyada devam eden coronavirüs pandemisinde en mağdur olan esnaf kesimlerinden birinin de şoförler olduğuna dikkat çeken İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın “Bununla beraber kantinciler, kahveciler, servisçiler, 18 ay işyerlerini açamayan arkadaşlarımız oldu. Cumartesi Pazar yattılar. Dolmuşçularımız yarım kapasite çalıştılar. Keza yük taşıyan kamyoncu arkadaşlarımızın da durumu aynıydı. Bunların çözümü için dünyada olduğu gibi ülkemizde de esnafımızın en az yarayla bu süreci atlatması için çaba harcamaktayız. Bu konuda sayfalar dolusu çalışma dosyası oluşturduk. Özellikle taşıma sektöründeki kamyoncu arkadaşlarımızın bir takım sorunları var. Bunlar Birliklerimiz, Federasyon ve Konfederasyonlarımız aracılığıyla Bakanlık düzeyinde çalışmalar yürütülüyor” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14.01.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 38 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler