ALKIŞLAR AKADEMİ SENFONİ ORKESTRASINA

HATAY’ın ilk Senfoni Orkestrası olan Akademi Senfoni Orkestrası Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde konser verdi. Hatay Valiliği Meclis Kültür, Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere Vali Yardımcısı Erhan Günay, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kültür Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti İl Başkan Vekili Fatih Yüksel, Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, İlçe Başkanı Emrullah Gülen, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, parti teşkilatı üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

SANATA HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Antakya Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen şehrimizin ilk senfoni orkestrası olan Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın konserinde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Şehrimizin temel ihtiyaçları yanında sanata, spora, kültürümüze, tarihimize ve bunların icra edilmesine çok önem veriyoruz. Bu anlamda sanatını icra etmek isteyen değerli tüm sanatçılarımızın destekçisi olma düşüncesiyle bu geceye ev sahipliği yaptık.Medeniyetler şehri Antakya’mızı kültür ve sanat şehri yapma yolunda konserler, sergiler, çalıştaylar ve çalışma atölyeleri organize ederek siz değerli sanatseverlerle buluşturuyoruz.Bu buluşmalarda bizleri yalnız bırakmayan tüm sanatseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

ORKETSTRA AYAKTA ALKIŞLANDI

Başkan yılmazın yaptığı konuşmanın ardından başlayan konserde Orkestra Şefi Ali Uğur ve sanatçılar dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayarak ayakta alkışlanan Hatay Akademi Senfoni Orkestrası’nın Şefi Ali Uğur’a, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, çiçek takdim ederek emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 107 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler