KÜTÜPHANE VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın başlatmış olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında Hassa Buhara İlk ve Orta Okulu’na kütüphane kuruldu. Kurulan kütüphane ile birlikte Kadın Hekimler Vakfı (KAHEV) tarafından yapılan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesininin de açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphane ve Zeka Oyunları Atölyesinin açılışına; Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Bayraktar, Şube Müdürü Erdal Okutan, İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Mesut Özcan,Aktepe Karakol Komutanı Teğmen Serdar Pars,KAHEV temsilcisi Dr Özlem Yılmaz, Hassa Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Sağır,Buhara Mahallesi Muhtarı Bilal İnce ,okul Müdürleri katıldı.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE SOHBET ETTİLER

Kütüphane salonu ve zeka oyunları Atölyesinin açılış kurdelesini kesen Hassa Kaymakamı ve katılımcılar, kütüphane de ve atölyede incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Abidin Bağeker‘den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek kütüphane ve zeka oyunlarının önemine değindiler.

Törende konuşan Okul Müdürü Abidin Bağeker, öğrencileri çayın hastalığı bilgisayar oyunları ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla başlatılan kütüphane kampanyasına kendilerinin de dahil olduklarını belirti.

KATKI VERENLERE PLAKET

Kütüphane ve zeka atölyesi incelemeleri sonrası öğrencilerin gerçekleştirdikleri fen ve teknoloji projeleri sunumu ve gösterileri katılımcıları memnun etti.

Açılışın ardından mahalle muhtarı ve okul idaresi tarafından katılımcılar onuruna kahvaltı verildi.

Buhara Okuluna Akıl ve zeka oyunları Atölyesi kazandıran KAHEV temsilcisi Dr Özlem Yılmaz’a katkılarından dolayı plaket takdim edildi. (Haber Merkezi)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 99 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler