HAKKI HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİM

İnşaat Mühendisleri Odası, Üyesi olan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ya 30 gün meslekten men cezası verdi. Karara tepki gösteren Kaşıkçı, “Bu cezayı kaçak inşaat için almadık. Şube Başkanlarının hakkını meclis kürsüsünden savunduğum için aldım. Değil 30 gün 30 yıl ceza verseniz dahi sizin yüzünüze hakkı haykırmaya devam edeceğim.” dedi. 

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, üyesi olduğu İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 30 gün süreyle meslekten men cezasına çarptırıldı.

Kaşıkçı, kendisine 30 gün süreyle meslekten men eden inşaat Mühendisleri Odası’nı yerden yere vurarak, “Değil 30 gün 30 yıl ceza verseniz dahi sizin yüzünüze hakkı haykırmaya devam edeceğim.” dedi.

BU TOPRAKLARIN YÜZ KARASISINIZ

İnşaat Mühendisleri Odası’nın hakkında açtığı soruşturmayı tamamladığını ve kendisine 30 gün meslekten men cezası verdiklerini belirten Kaşıkçı, “Odanın bu haksız ve hukuksuz uygulamasını kınıyorum. Mesleğe düşman bölücülere dost olan sizler, bu toprakların yüz karasısınız.

Kocaeli inşaat Mühendisleri Şube Başkanın, İnşaat Mühendisleri Odasını kastederek “Gara şehitleri için neden bir taziye mesajı yayınlamıyorsunuz” söylemi üzerine Kocaeli Şube Başkanına soruşturma açıp kınama cezası veriyorsunuz. Bana ise Meclis kürsüsünde bu olayı dile getirip Kocaeli Şube Başkanın hakkını savunduğum için 30 gün meslekten men cezası veriyorsunuz.”

HAKSIZ KARARLARI DİLE GETİRDİĞİM İÇİN

“Bursa İnşaat Mühendisleri Şube Başkanının, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetimini kastederek “Oda Genel Merkezi Muhalefet Partisi gibi hareket ediyor ve bu tavrı ise bizleri zora sokuyor” söylemi üzerine Bursa Şube Başkanına soruşturma açıp ceza veriyorsunuz. Bana ise Meclis kürsüsünde bu olayı dile getirip Bursa Şube Başkanın hakkını savunduğum için 30 gün meslekten men cezası veriyorsunuz. Rize inşaat Mühendisleri İl Temsilcisinin,  İnşaat Mühendisleri Odasını kastederek “Rize’deki taş ocaklarının açılıp açılmamaması kararını bırakında biz Rizeliler karar verelim” söylemi üzerine Rize İl temsilcisini görevinden alıyorsunuz. Bana ise Meclis kürsüsünde bu olayı dile getirip Rize il Temsilcisinin hakkını savunduğum için 30 gün meslekten men cezası veriyorsunuz.” dedi.

MESLEĞİMİ ELİMDEN ALDIĞINI SANAN ZAVALLILAR

Kendisine değil 30 gün, 30 yıl ceza verseler, yüzlerine hakkı haykırmaya devam edeceğini belirten Kaşıkçı, “Mesleğimi 30 gün süre ile elimden aldığını düşünen zavallılar. Değil 30 gün 30 yıl ceza verseniz dahi sizin yüzünüze hakkı haykırmaya devam edeceğim. Şehide saygısı olmayanın mevkisi makamı ne olursa olsun her zaman MHP olarak karşısında olacağız. Hukuki mücadeleye devam.

Bu cezayı kaçak inşaattan ötürü almadım. Bilakis yukarıda da belirttiğim gibi Anadolu’da Hakkı savunan ve Devletinin yanında duran Şube Başkanlarına verdiğim destekten dolayı aldım.

Bu şerefli insanların sesi olmak bizim için şeref. Kandilin sesi olanlarla mücadeleye devam.” dedi. (Haber Merkezi)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14.01.2022 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 231 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler