İLKOKULDA ÇOCUK SOKAĞI

İLKOKULDA ‘ÇOCUK SOKAĞI’ AÇILIŞI YAPILDI

Hatay’ın Belen İlçesinde eğitim öğretim veren Gazi Abdurrahman Paşa ilkokulunda dizayn edilen ‘çocuk sokağı’ gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Belen’e bağlı TOKİ Konutlarında bulunan Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu yönetimi binada yeni düzenlemeler için geliştirilen proje kapsamında çalışma yaptı. Okul içerisinde bazı bölümler oyun alanına ve ‘Çocuk Sokağı’na dönüştürüldü.

Tamamlanan projenin açılış Programına Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Önder, Belen Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayazoğlu, Belen İlçe Emniyet Amiri Volkan Aşkın, okul aile birliği üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Protojinin hazırlanmasında önemli katkı harcayan Mahir Kalander ile Resimlerin tamamını duvarlara çizen Görsel Sanatlar öğretmeni Gülcan Doğruel’in hazırladığı oyun sokağı ise davetlilerden büyük beğeni topladı.

Çocukların karşıladığı protokole çiçek takdim edildi ve okul müdürü Mehmet Dönmez projelerinin hayata geçirilmesinde emeği geçen, katkı sunanlara teşekkür etti.

Protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesiyle hizmete açılan okul içerisindeki ‘çocuk oyun sokağı’ hizmete girdi. Protokol üyeleri ile davetliler daha sonra proje kapsamında yapılan çalışmaları yakından inceledi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09.04.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 114 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler