ACİL TEDAVİ HİZMETİ DEVAM EDECEKLER

DİŞ HEKİMLERİ TAM KAPANMA SÜRESİNCE ACİL TEDAVİ HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDECEKLER

COVİD-19 ile mücadele kapsamında ülke genelinde tam kapanma süresince  Diş Hekimlerinin acil tedavi hizmeti vereceklerini ifade eden Hatay Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Diş Hekimi Nebil Seyfettin yaptığı açıklamasında :”İnsanlık olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Hepinizin bildiği gibi Covid-19 olarak adlandırılan yeni tip Corona virüsün neden olduğu ve tüm dünyayı etkileyen bir salgınla 1 yıldır karşı karşıyayız.Ne yazık ki, Ülkemizde vaka sayısı ve ölüm sayılarının arttığını üzülerek ve endişeyle izliyoruz.

 Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla, canla başla çalışırken Birçok Değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık. Onları birkez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.Her zaman olduğu gibi, bir Sağlık Meslek Odası olarak sorumluluğumuz gereği; bu kötü tablonun bir an önce değişmesi ve Halkımızın tekrar normal sağlıklı günlere dönmesi için mücadele etmeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

26 Nisan 2021 tarihinde açıklanan kararlar doğrultusunda; COVİD-19 ile mücadele kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00’ dan,  17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ e kadar ülke genelinde tam kapanma sürecine geçileceği ifade edilmiştir.

Bu dönemde  ülke genelini kapsayacak kısıtlama ve tedbirlerinin ayrıntılarını içeren İçişleri Bakanlığı’ nın  Tam Kapanma Tedbirleri genelgesi Yayımlanmış olup, genelgenin Ek- Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi 4. Maddesi uyarınca; 4. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri ile buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler, meslektaşlarımız tam kapanma süresince mesleklerini icra edebileceklerdir.  

Tam Kapanma Uygulaması’ndan Sağlık Hizmetleri muaf olacaktır. Planlı Sağlık (Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Hizmetleri Dahil) taleplerinizde sağlık kurumlarından gelen-verilen:

*Randevu Belgelerinizi, Randevu SMS’lerinizi, Randevu e-postalarını,

*Veya e-nabız sistemindeki randevu bilgilerinizi göstererek, sağlık kuruluşlarına ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde uygulanacak Tam kapanma süresince Dişhekimleri olarak bizler, Özelde ve Kamuda Hizmet vermeye devam edeceğiz. Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde MHRS ile alınan randevularda ve tüm Acil vakalarda tedaviye devam edilecektir.Vatandaşlarımızın yetkililerin uyarılarına uymasını önemle rica ediyor, iletişimi, dayanışmayı hiç aksatmadan sürdürerek hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğimize inanıyor, sağlıklı ve huzur dolu günler diliyoruz.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29.04.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 156 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler