Paskalya Bayramı Kutlandı

Antakya Rum Ortodoks Kilisesi'nde, Kutsal  Elem Haftasının finali olan Paskalya Bayramı düzenlenen ayinle kutlandı.Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşen İncil’den ayetler ve duaların yapıldığı ayine katılanlar mumlar yakarak dualarda bulundular. Hz. İsa'nın yeniden dirildiğine inanılan gün olarak kutlanan Paskalya Bayramı ayini Antakya Rum Ortodoks Kilisesi ruhani liderlerinden Dimitri Doğum ,Jan Dellüler ve Antakya Rum  Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil tarafından yönetildi.

Yapılan ayinin ardından Antakya Rum Ortodoks Kilisesi bahçesine ruhani liderler Dimitri Doğum ,Jan Dellüler ve Antakya Rum  Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil nezaretinde çıkan katılımcılar burada maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde bayramlaşarak Kiliseden ayrıldılar.

Kutsal  Elem Haftasının finali olan Paskalya Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Antakya Rum  Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Her yıl büyük bir coşku ile kutladıkları Paskalya Bayramını bu yıl Covid-19 salgını sebebi ile sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kutladıklarını belirterek  Antakya Rum Ortodoks  cemaatinin Paskalya Bayramını ve İslam aleminin önümüzdeki günlerde kutlayacağı Ramazan bayramının kutlu olmasını ve hayırlara vesile olmasını diledi. (TALİP KÖLEOĞLU)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.05.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 96 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler