ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ALTINÖZÜ Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bu zor günleri birlikte aşacaklarını bildirdi.

17 günlük kısıtlama kararının toplum sağlığı gözetilerek alındığına vurgu yapan Başkan Sarı, tüm vatandaşlara kurallara uyma çağrısında bulundu. Başkan Sarı, “Bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, koronavirüs ile mücadele kapsamında; 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan,17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar Türkiye genelinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendirdi. Koronavirüs salgını nedeniyle her gün çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğine vurgu yapan Başkan Sarı, alınan kısıtlama kararının toplum sağlığını korumaya dönük bir hamle olduğunun altını çizdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye uymanın bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Başkan Sarı, tüm vatandaşlara kurallara uyma çağrısında bulundu. Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgının diğer ülkeleri olduğu gibi Türkiye’yi de her anlamda olumsuz etkilediğine dikkat çeken Başkan Sarı, bu zor günleri hep birlikte aşabileceğimize işaret etti.

AMAÇ TOPLUM SAĞLIĞINI KORUMAK

Başkan Sarı, “Koronavirüs vaka sayılarını en aza indirebilmek için Ramazan Bayramının sonuna kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Tüm vatandaşlarımızın salgınla mücadele kurallarına uymaları büyük bir önem taşıyor. Bu kısıtlamanın amacı toplum sağlığını korumaktır. Ben başta Altınözülü hemşerilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, üzerine düşen görevi yerine getireceğine inanıyorum. Hep birlikte kurallara uyarak bu zor günleri birlikte aşacağız. Güzel Altınözümüzü daha güzel günlerde hep birlikte daha da ileriye taşıyacağız” dedi. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.05.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 76 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler