EKONOMİK HAMLE

ATSO’DAN HERKESİ İLGİLENDİREN EKONOMİK HAMLE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli bir destek programının başlatılacağı haberini duyurmasının ardından, ekonomik piyasa bir hareketlilik başladı. Açıklamaya göre,  KOSGEB 3 yıl geri ödemesiz kredi verecek. Bu kapsamda, mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar geri ödemesiz kredi alabilecekler.

“BAŞVURU ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLSİN, TÜM SEKTÖRLERİ KAPSASIN”

Pandemi döneminde ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan işletme sahiplerine can suyu olacak KOSGEB kredilerin başvuru bu gün başladı. Hatay ilinde yaşayan üreticinin, esnafın, sanayicinin ve her sektörde faaliyet gösteren üyelerinin sesine kulak veren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), KOGEB’in alacağı kredi başvuru şartlarının ağır olduğuna işaret etti ve iyileştirilmesini istedi.

“TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

ATSO yönetim kurulu başkanı Hikmet Çinçin’in imzasıyla gönderilen dilekçelerle ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “KOSGEB’in açıkladığı ve başvuruları bugün başlayan “MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK PROGRAMI”ile ilgili, Şartlarının Genişletilmesi, Miktarının Arttırılması, Tüm Sektörleri Kapsaması konusunda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve KOSGEB Başkanlığı’na acil olarak Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak yazılarımızı ek taleplerimizi ilettik” denildi. (TALİP  KÖLEOĞLU)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.05.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 102 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler