GENÇLERİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sadece yol kaldırım değil, gençlere de yatırım yaptıklarını söyledi. Bakırköy Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği sosyal medya yayınında konuşan Başkan Savaş, “Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapıyorum. Ben siyaseti memlekete hizmet etmek amacıyla yapanlardanım. Bu nedenle çocuklar ve gençlere Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım yapıyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNDEN BİRİNE SAHİBİZ

Hatay’daki en büyük spor kompleksini Hatay’a kazandırdıklarını ifade eden Savaş, “Spor kompleksi fikri bana ait ama mimari proje İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve oradaki şehir plancısı akademisyen arkadaşlarımıza ait. 23 farklı branşta çok rahatlıkla sporcularımız burada antreman yapabiliyorlar. Ayrıca sivil vatandaşlarımız da tesisimizden faydalanabiliyorlar” dedi.

SPORCULAR SÜPRİZ YAPTI

Yayın sırasında Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılı Taekwondo  sporcularının sürpriz yaparak madalyalarını sunduğu başkan Savaş, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

Savaş, “8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda gençlerimiz birçok madalya aldı. Turnuvada 1590 sporcu arasında 22 sporcumuz 5 birincilik, 9 ikincilik, 8 üçüncülük toplamda 22 madalya getirdiler. Bir sporcumuz da önümüzdeki yıllarda teniste ülkemizi temsil edecek. O da Çukurova Tenis Turnuvası’nda 14 yaş kategorisinde şampiyon oldu. Hatay’dan bir genç kızımız da milli takım su topu seçmelerine gitti. Gençlerimizi kutluyorum” dedi.

2 BİN 500 KİŞİ GÜREŞİ İZLEYEBİLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde her yıl gerçekleştirilen Aba Güreşi hakkında bilgi veren Savaş, “Gençliğimde aba güreşi yaptım ve kendi kategorimde Hatay şampiyonluğum var. Biz 11 yıl önce Dünya Aba Güreşi Federasyonunu kurduk. 10 yıldır dünya kupası ve Türkiye şampiyonası yapıyoruz. Birçok ülkeden sporcularımız geliyor. Pandemiden dolayı son iki yıldır yapamadık. Spor kompleksimizdeki mersah alanımızda 2 bin 500 kişi güreşi izleyebiliyor” dedi.

BİZ ASLINDA KUTSAL BİR YOLDAYIZ

Başkan Savaş şöyle devam etti:  “Biz aslında kutsal bir yoldayız. Biz sadece yol, kaldırım, yeşil alan ve asfalt düzenlemesi yapmayacağız. Biz insanımıza yatırım yapılacak makamlardayız. Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren yatırım yaparsak dünyada ne savaş olur ne de insanlar birbirinin hakkına girmiş olurlar. Eğitim ve spor ile çocuklar sadece ülkesi için değil birçok güzel şey üretirler. İftihar duyulacak gençler olurlar.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu miras gibi çocuklarımı eğiteceğiz. Çocuklar spor yaparken ufukları açık oluyor, daha fazla efor sarf ediyor ve geleceğe daha umutla bakabiliyor.”

AMATÖR KULÜPLERE DE DESTEK VERİYORUZ

 “Belediyeler bir yıl önce kesinleşen bütçelerin binde 7’sine kadar amatör kulüplere destek verir. Ben bunu son kuruşuna kadar kullanırım. Sadece kendi bünyemizdeki amatör kulüplere değil Hatay’daki bütün amatör kulüplere faaliyetleri nispetinde destek veriyoruz. Bütün Hatay’da amatör kulüplerin taşınma işini büyükşehir belediyesi yapar. Taşınma da çok zorluk çekenleri müsabakaları götürüyoruz. Lisans çıkarma konusunda da sporcularımıza yardımcı oluyoruz. Bütün harcamaları bizim yapma şansımız yok”

BİZ ÜLKEMİZİ VE İNSANIMIZI SEVİYORUZ

Lütfü Savaş konuşmasını şöyle tamamladı: “Biz ülkemizi ve insanımızı seviyoruz. Hedefimiz ülkenin ve gençlerin daha yukarıya çıkmasıdır. Ben işimi zevkle yapıyorum. Belediye başkanı olarak çok yorgun oluyorum ama kafamı yastığa koyduğum zaman hesap konusunda hiçbir probleminiz yoksa sorun yoktur. Hatay artık bir spor şehri olarak anılıyor”.

Savaş daha sonra 8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda madalya alan Hatay Büyükşehir Taekwondo sporcuları ve Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nda çiftlerde Kanadalı partneri ile şampiyon olan HBB’nin başarılı sporcusu Haydar Cem Gökpınar’ı kabul etti. 

HBB’nin sporcularını başarılarından dolayı tek tek tebrik ederek sohbet eden Savaş, sporculara akıllı saat hediye etti. (Haber Merkezi)HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24.05.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 444 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler