SON GÜN BİR ŞEY ÇÖZÜLMEMESİ GEREKİR

LGS SINAVI ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Beyzade FmTv’de Serkan Uğraş'ın sunduğu ‘Haftanın Dosyası’ programda 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde öğrencilerin nasıl hazırlanacağı, son gün nelere dikkat edeceği konusunun Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Yasemin Köşker Fansa ile Psikolojik Danışman Halil Bayraktar tarafından ele alınarak öğrencilere sınav öncesi önerilerde bulunuldu.

SON GÜN BİR ŞEY ÇÖZÜLMEMESİ GEREKİR

Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Yasemin Köşker Fansa, “Kimi öğrenci son dakikaya kadar soru çözer, bunun faydalı olduğunu düşünür ama genel yargı artık son gün bir şey çözülmemesi gerekir. Artık buraya kadar deyip bırakmak lazım. Çünkü büyük oranda zihinsel karışıklığa sebep olur. Öğrenci soruları karıştırabilir. Sınavdan bir gün önce ve sınav günü hafif düşünceler, hafif besinler, hafif spor son gün önemlidir. Tavsiyelere uyun, size uygun olanı seçin. Suyunuzu sıranın üzerine bırakmayın.” ifadelerini kullandı.

HAZIR GIDA VE AĞIR YİYECEKLERDEN UZAK DURUN

Psikolojik Danışman Halil Bayraktar ise, Sınavın temelinde anlamlandırma olduğu için bolca kitap okuyanın, test çözenin sınava odaklandıklarında yapabileceği bir sınav olduğunu belirterek, “Sınav günü uykusuz kalmamak gerekir. Dinlenmek önemlidir. Son 2 hafta rutin yaşantınız neyse onu yapın.  Bol şekerli, hazır gıda ve ağır yağlı yiyeceklerden uzak durun. Son gün zihni karışmayacak şekilde iyi hazırlanan çocuk, çerez niteliğinde bir test çözerek hazırlığını bitirebilir.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 89 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler