e Twinning Projesi başarıyla tamamlandı

Neler Oluyor Hayatta projesi 13-14 Mart tarihinde gerçekleştirilen 22 İL 7 BÖLGE ÇALIŞTAY'ı sonrasında Çimen Sarıaltın mentörlüğünde 13 ortakla başladı. 3’ü Azerbaycan 10 Türk okulun öğretmen ve öğrencileriyle 3 ayda birbirinden güzel etkinlik ve çalışmalar yaptı.

Proje kapsamında veli ve öğrencilere e-güvenlik, bilinçli internet kullanımı, kaliteli zaman yönetimi konularında alanında uzman kişiler tarafından seminerler verildi.

Mart ayında öğrenciler ellerinde büyüteçlerle doğayı keşfetmeye çıkarak doğadan topladıkları materyallerle hayal güçlerini kullanarak özgün tasarımlar yaptılar.

Nisan ayında Tohum Kumbaraları yapıldı. Öğrenciler evlerinde yedikleri sebze ve meyvelerin çekirdeklerini tohum kumbarasında biriktirdiler. ’’Çöpe Atma Ağaç Olsun’’ sloganı ile tohum biriktirip  doğayı ağaçlandırmaya devam ediliyor..

Bir diğer etkinlik ‘’Tırılım Benim’’ etkinliği ile kitap okumanın önemini keşfedildi. Değerli dernek başkanlarının okulumuza kazandırdığı kütüphanede her gün en az yarım saat kitap okuyarak öğrencilerin bilgi dağarcıkları geliştirildi.

Mayıs ayında ‘’Onlar Bize Emanet’’ etkinliği ile sokak hayvanları için yem ve su kabı yaparak hayvanlara karşı sorumluluklarını yerine getiren öğrenciler duyarlılıkları ile takdir topladılar. Yine bu ay suyun önemini anlayacakları Stem Damlama Sulama Sistemi etkinliği ile susuzluk tehlikesine duyarlılık göstererek bitki ve çiçeklerini damlama sulama yöntemi ile sulayacakları ürün tasarladılar.

23 Nisan Ve anneler gününde “Minik Eller Geleceğe Nefes Oldu”lar. Fidan sahiplendiler. Orman Haftasında okul bahçelerine fidanlar diktiler. Dünya Hayvanlar Günü’nde sokak hayvanlarını beslediler, korudular, sevdiler; tedavi için yaralı sokak hayvanlarını barınağa gönderdiler. “Okul Dışarıda Günü” etkinliğine katıldılar. Ekosistemin önemli öğesi “20 Mayıs Dünya Arı Günü” etkinliğine katıldılar.

Bu proje sonunda proje ortakları ile ortak ürünler ortaya çıkarıldı. Kendileri bir akroştiş şiir yazarak bu şiiri ezgiyle seslendirdiler. Bir de bir e-book çıkarıldı. Konusu, resimleri, seslendirmesi tamamen çocuklar tarafından yapılan bir kitap yazıldı. Sanal Sergi düzenlendi. E- Dergi yayınlandı. (Haber Merkezi)


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05.06.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 140 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler