MUSTAFA ÖZKOCA
ESKİDEN BANKER VARDI ŞİMDİ KRİPTOCU HIRSIZLAR

1980'lerde sahte bankerler vardı  milletin parasını toplayıp yüksek faizler vereceğini vaat ederek  bir güzel dolandırırlardı.

Şimdi hırsız'ın adı değişti hırsız yine aynı hırsız.

500 milyon dolarla piyasaya hızlı giriş yapan Çiftlik bank'ın tosuncuğu kendisine adeta rahmet saldırdı.

Kripto para sitesi THODEXin sahibi Faruk Fatih Özer öyle ustalıkla bir dolandırıcılık yaptı ki herkes ona hayranlıkla bakarken usta dolandırıcılar gıpta etti.

İnterpolun arananlar listesine hızlı bir giriş yaparak 30. sıraya geçen bu şahsiyet yine Türklerin adını ilim bilim çalışmalarında bir başarı elde ederek dünya literatürüne altın harflerle yazılacaklarına yüz karası olarak yazdırdı.

Öyle usta dolandırıcı imiş ki anasının babasının sevgilisinin hatta ve hatta dolandırdığı abisinin bile Arnavutluk'a gittikten sonra haberi oluyor.

20 yıl öncesi bankalarda offshore hesapları ile insanlara yüksek faiz vaad edenler bunlardan çok daha namuslu imişler.

Kısa yoldan zengin olma hayali kuranlar kendilerine bu tip dolandırıcıları örnek görüyorlar maalesef günümüzTürkiye'sinin hali bu içler acısı.

Zaten elinde parası olmayıp evini tarlasını satıp kısa yoldan zengin olma hayali kuran zavallı insanlarımız da kurdukları hayalin içinde kaybolup gidiyorlar.

2 yıl önce Çiftlik bank adı altında kırmızı yumurta sarı öküz pembe ördek gibi hayallerle insanlarımızı kandıran eli yüzü temiz kuran"larla mehter'lerle açılışları yapılan tosuncuk lakaplı uluslararası dolandırıcı halen bulunamazken bu kriptocu da bilinçli olarak yakalanmayacak bundan kimsenin şüphesi olmasın çünkü herkesin yaptığı yanına kar kalıyor bu memlekette.

Her nedense bu dolandırıcıların siyasilerle ve bürokratlarla yan yana çekilen fotoğrafları insanın midesini bulandırıyor.

Bunlar bir yerlerden destek almadan bu işleri yapamazlar.

Yasaların daha bağlayıcı daha cezalandırıcı olması gerekirken önlerini boş bulan bu temiz yüzlü azılı dolandırıcılar insanlarımızı adeta sağılacak inek gibi görüyorlar.

Öyle ki sosyal medyada paylaşılan paralarını kaptıranlar için bu tuzağa düşmüş garibanlar için HAYVANI SAĞMAK KOLAY

ÖNEMLİ OLAN İNSANI SAĞMAK İNSAN SAĞMAK ÇOK ZOR TECRÜBE İSTER gibi dalga geçer gibi paylaşımlar yapılıyor.

Ne kadar acı değil mi ülkemizin geldiği hele bakın kim yiyecek ekmek bulamazken böylesi üçkağıtçılar da milletin gözünün içine baka baka dolandırıp kaçıyorlar.

İşin kötü tarafı biz dolandırılanların parayı yurtdışında kaçırması işin ayrı bir tarafı zaten ülkemizde bulunmayan dolarlar bu yolla mı kaçırılıyor?

Şimdi ne olacak dakika bir gol bir evini satıp buraya yatıran bir vatandaşımız dükkanın da kafasına sıkarak intihar etti.

400.000 kişiyi dolandıran bu alçak ve Çiftlik bank sahibi tosuncuk kaç ailenin yıkılmasına ayrılmasına kaç kişinin intiharına sebep olacaklar bu toplumsal yozlaşmayı tetikler.

Yetkililerden bu konuya bir an önce çözüm bulunması önlem alınması gerektiğini hatırlatmak bizim görevimiz.


TARİH
29.04.2021
OKUNMA
Bu Haber 133 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları