MUSTAFA ÖZKOCA
BİZİM TEMEL CEZA YEMİŞ

BİR ALMAN,

BİR İNGİLİZ,

BİR FRANSIZ

BİR DE BİZİM TEMEL

SOKAĞA ÇIKMIŞLAR

BİZİM TEMEL CEZA YEMİŞ!!!!

Tam kapanma sürecinin başladığı bugünlerde trajikomik olaylar yaşanıyor güzelim memleketimizde.

Öyle ki haberleri izlerken insanlar hayrete düşüyor.

Sokağa çıkma yasağının olduğu Bugünlerde vaka sayıları düşmesi için uzun süreli tam bir kapanma tüm otoriteler tarafından doğru bir karar olarak açıklanırken insanların yine sokakta serbestçe dilediği gibi gezmeleri bu kapanmanın boşa olacağı hiçbir fayda getirmeyeceği yönünde gözüküyor.

Oteller zinciri olan turizm bakanımız Ersoy önceki gün hayretler verici açıklama yaptı.

17 Mayıs'ta vaka sayılarının 5000 'in altına düşeceğini bildirdi. Allah Allah sanki virüs ile konuşup anlaşmışlar gibi nereden biliyorlar acaba?

Sırf Durmuş ve çökmüş ekonomiyi turizm sektörü ile  canlandırmaya çalışan zihniyet göreceksiniz bakın 17 Mayıs'tan sonra hemen otelleri  tam kapasite ile açacaklar ve geçen yıl yaptıkları gibi kasım ayının sonuna kadar sezonu uzatacaklar ve sonrasında kışın girişinde yine bizleri evlerimize kapatacaklar.

Kardeşim madem virüsle konuşabiliyorsunuz anlaşabiliyor musunuz neden Ramazan ayı'na girmeden bir ay önce tam kapanma yapmadınız da lebalep kongreleri yaptınız.

Ülke tam rahmetli komedi ustamız Levent Kırca'lık oldu. Öyle ki Türkiye'mizde Türkler sokağa çıkınca ceza yiyor yabancılara ceza yok.

Kardeşim belki de yabancılar taşıyor bu koronayı bizim insanımızı evlere hapsedip yabancılar vızır vızır geziyor denizlere giriyor keyif çatıyor sıkıntısını biz çekiyoruz bu ne iş?

Önceki gün denize giren 4 kişiden üçü Ukraynalı biri Türk çıkınca Türk vatandaşımıza ceza yazdıran zihniyet komik duruma düştü kamuoyu önünde.

Denizden çıkan Türk'ün haklı isyanı kardeşim aynı denize girdik bana ceza yazıyorsunuz da ukraynalılara niye yazmıyorsunuz?

Onun pasaportu var senin neyin var kardeşim o turist sen yerlisin onun doları eurosu var parası para ediyor seninki pul mu?

Böyle bir zihniyet bu covid-19 belasını nasıl nasıl tamamen bitirmeyi düşünüyor acaba


TARİH
12.05.2021
OKUNMA
Bu Haber 186 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları