ı çok güzel öğreti yeri oldu, o yüzden sivil toplum hayatımın olmazsa olmazı, zaten benim sivil toplum hayatımdaki birleşmiş milletler kadın biriminde yaptığımız çalışmalar, Boğaziçi üniversitesi siyaset okulunda yaptığımız çalışmalar da aslında yine bir gönüllülük esası. Çünkü bu ortamda gençlerin düşüncelerini hür bir ortamda dile getirmelerini sağlamak, demokrasi ortamı yaratmak için bizlerde taşın altına elimizi koymak için uğraş vermeliyiz, bu da bir gönüllülük esası. O konudaki çalışmalarla gençleri destekleyen güzel işler olduğunu düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Biraz da yerel yönetimlerden konuşalım mı? Defne de yaşayan bir insansınız, oradan başlamak istiyorum sonra konuyu büyükşehire de getireceğim. Nasıl görüyorsunuz bir Defneli olarak bu dönem bizi yöneten bir ekip var, sosyal medyadan da artık bütün Türkiye takip ediyor, sürekli eleştirilen, sürekli yeterli hizmet almamaktan yakınan, kısmen bunu Büyükşehir e yoran, kısmen Defnedeki yöneticilerin beceriksizliği olarak görüyorlar. Önce defne siyasetinden başlayalım, orada yaşayan bir vatandaş olarak, bu konudaki gözlemleriniz neler?

İPEK ASLAN:Ben bir Defneliyim, Defneli olmaktan, defne de yaşamaktan çok mutluyum. Bence defne de bir analiz yapılsa herhalde Defnedeki eğitim seviyesinin yüksekliği, ailelerin medeniyete bakış açısının çok farklı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla defne de yaşamaktan dolayı altını çizerek söylüyorum çok mutluyum, iyi ki de defneliyim. Ama işte ah o Defne var ya, dünyaya rol model olabilecek bir ilçe olması gerekirken, geldiğimiz bu noktada niye böyle, ben de zaman zaman soruyorum. İme kızıyorum, neye kızıyorum ben de bilmiyorum. Geçen sene çok güzel bir yarışma vardı bizim siyaset okulunun dediler ki bir makale yayınlayacağız, dayanışmaya örnek verin dediler. Ben örnek olarak adak kültürümüzü verdim. Adak kültüründeki hırisi yapımında, diğer yemeklerde konu komşuyu çağırıp aynı sofrada birlikte yeme kültürünü, neden adak yaptığımızı anlattım. O kadar güzel bir kültürümüz var ki aslında, her şey sandıkta başlar sandıkta biter. Seçmen olarak, bence akıllı olmamız lazım. Sonuçta bir aday çıktı, oy verip vermemek kişinin kendi elinde. Eğer oy veriyorsan kime niçin verdiğini sorgulaman lazım. Çünkü görünen bir şey sonradan kılavuz istemez. Dolayısıyla ben bir seçmen olarak oyumu hakkaniyetli verdiğimin sonucunu alıyorum şu an. O yüzden konuşmuyorum, ileriki süreçte her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. Ben sosyal medyada kahramanlığın show olduğunu düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Oradaki denklemi yeterli buluyor musunuz bulmuyor musunuz?

İPEK ASLAN:Defne ilçesinde yapılan faaliyetleri asla yeterli bulmuyorum. Defne çok daha iyi şeyleri hak ediyor, yapılan işlere olumlu geri dönüş yapacak bir halk var, bence o halkın medeniyetini, zekâsını iyi değerlendirmek lazım.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Peki daha makro bir soru sorayım, büyükşehrin faaliyetleri ile ilgili olumlu-olumsuz düşünceleriniz nedir? Şimdi eleştiriler var, çok yoğun alkışlar var, yapılan işler var, tırnak içinde halka göre eksik yapılan işler var. Siz işin içinde biri olarak gözlemlerinizi paylaşmak isterseniz, ne söylersiniz okuyucularımıza?

İPEK ASLAN: Ben bu soruyu halk olarak değerlendirmek istiyorum, baktığımız zaman hiç kolay bir şehirde yaşamıyoruz. Az önce bahsettiğim medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hatay’ın aslında çok zor handikapları da var. Bizim içinde ne olduğunu bilemeyeceğimiz konjonktürler var. Elbette ki Suriye ile yaşanılan olaylarda büyük zarar gördük. Hatay halkı orası ile müthiş hacimli bir ticaret gerçekleştirirken geldiğimiz noktada bütün zararlar bize kaldı, hala da o zararlar devam ediyor. Başlı başına bir mahalle bizim etkimizden çıkmış ve onların etki alanına girmiş durumda. Yaşantıları bizi müthiş etkiledi, bir vatandaşımızı işe almak isterken, ucuz iş gücü olan Suriyeliler devreye girdi. Dolayısıyla hiç göründüğü gibi değil. Baktığımız zamanda müthiş bir emek var, çaba var ve ben sayın başkanımızın hizmet için burada olduğunu biliyorum, hizmet için uyumadığını biliyorum. Ben gastronomi evinden onun yaptığı çalışmaları içinde olduğum için daha net görebiliyorum. Zaman zaman benim ekip yorulur ama başkan yorulmuyor. Baktığınız zaman büyükşehir belediye başkanlığı sadece yol kaldırım değil vizyon işidir. Bu nedir? Dünya fuarlarını, festivallerini buraya getirmektir. Şimdi baktığınızda EXPO 2021 fuarı Hatay’a verildi, Gastronomi Şehri Unvanını Gaziantep’ten sonra Hatay aldı, Hatay Spor şu an Türkiye’de inanılmaz bir dalgalanma yaşattı. Hayatında spor ile ilgilenmeyen belediye başkanları şimdi birer takımı yanlarına almaya başladılar. Kah bakıyorsun ki o belediye başkanı onun maçında. Çünkü vizyon işi bunu önde görüp şehre kazandırdıktan sonra diğer belediye başkanları takip ediyorsa bu iyi iş yaptığının iyi hizmet yaptığının anlamıdır. Çünkü temel ihtiyaçlar yapılıyor onun yanında da bu şehirevizyon gerektiren işleri de Lütfü Başkan yapıyor. Ben zaten bu bağlamda çok güzel bir yere getirdiniz, bunu söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili inanılmaz isimler var biliyorsunuz, benim gönlümde yatan Hataylı bir Cumhurbaşkanı olmasıdır. Biliyorsunuz Acun Ilıcalının yaptığı televizyon programı ve yarışmalarında iki finalistten biri Rizeliyse bütün Karadenizliler kenetlenir, kol kola girer, haydi bismillah der ve o Rizeliyi şampiyon yaparlar. Ben bu bağlamda Hatay’dan, Kayseri’den, İzmir’den, Manisa’dan, İstanbul’dan, Malatya’dan Cumhurbaşkanı çıkmışken, Hataylı Cumhurbaşkanı da bizi Ankara’da tüm Türkiye’de temsil etmesinin gururlandıracağını düşünüyorum. Bu yüzden benim Cumhurbaşkanı adayım Hataylı Lütfü Savaştır. Bu konuda bütün hemşerilerimize diyorum ki, gün kenetlenme, dayanışma günü, olaylara sadece dayanışma açısından bakarsak bence Hatay adına çok güzel işler olacağını düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Lütfü Başkanın böyle bir ideali, “neden olmasın” vs. gibi bir planı, fikri, görüşü var mı?

İPEK ASLAN:Samimiyetle söylüyorum hiç bilmiyorum, benim gönlümde yatan gerçekten bu. Hataylı cumhurbaşkanı olabileceği ve bu kişinin Lütfü Savaş olabilmesini istiyorum. Çünkü 2 seneden fazladır neredeyse günün 10 saatini onlarla geçiriyorum. Ne mantalitede olduklarını, hangi hizmet anlayışı içinde olduklarını çok iyi görüyorum. Onlarla yol almadan önce böyle bir düşüncemin oluşması belki zaman alırdı şu an çok netim. Halkı bilen, halkın nabzını anlayan ve her siyasi partinin halkını iyi anlayabilen Türkiye’de başka yoktur böyle bir lider. O yüzden Türkiye çok kozmopolit bir ülke, her halktan insanı anlamak gerçekten büyük bir yetenektir. Ben bu bağlamda Hataylı cumhurbaşkanı olarak Lütfü Savaşı görüyorum. 

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Lütfü Başkan dışında bir de Nazan Savaş realitesi var bu şehirde. Birçok büyükşehir başkanı var, eşleri var vs. ama herhangi bir siyasi etiketi olmadığı halde bir şehirde bu kadar bilinmek, bu kadar sevilmek, bu kadar vizyoner olmak ta sanırım birçok şehirde yok. Ben mesela Nazan Hanım ı hiç tanımam ama sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla da tanımamam rağmen gerçekten bir sempatim var. Bu arada aranızın çok iyi olduğunu biliyorum, bunu görüyorum, Nazan hoca ile ilgili bize ne söylemek istersiniz?

İPEK ASLAN: Nazan hanım benim akıl hocamdır bu yüzden mutluyum ve gururluyumdur. Muhteşem bir anne, muhteşem bir eş, gerçek bir Atatürkçü, sosyal demokrat, inanılmaz şefkatli bir kadın. Geçen gün biz Kaburgacı Yaşar usta ile bir etkinlik yaptık, tepsi kebabını tadımlıyorlar, bütün garson arkadaşlar gelebilir mi dedi ve hepsine birer lokma verdi. Olmaz, siz bizim evlatlarımızsınız dedi. O an ben gizlice kayıt aldım çünkü benim için çok önemli bu duygular. Kamera önü – kamera arkası değil, kadın gerçekten Hatay için bir şans. Bir Hataylıdan daha çok Hataylı, öyle bir sahiplenmiş ki, ben Hatay’ı ondan dinliyorum daha çok, Hatay’ın yemeğini, Hatay’ın kültürünü, Hatay’ın insanını. Zaten bu ev onun yansıması, onu da bana iyi empoze etti. Ben Hatay’ı onunla daha iyi öğrendim. Çünkü akıllı bir kadın, bir profesör olması dolayısıyla çoğu olaylarda çok hakkaniyetli biridir. Dün üniversitede bir hocamız bana dedi ki, “ego donanımla ters orantılıdır” dedi. Bayıldım bu söze, “Bak Nazan hanıma dedi, kadın nasıl mütevazı, Hatay’da onun gibi mütevazı biri yok. Niye? Çünkü kadın donanımlı, donanımı olmayan insanda ego olur” dedi. Çok beğenmiştim bu sözleri, o kadar doğru ki, ben de hemen kafamda süzgeçten geçirdim söylediklerini, çok doğru geldi bana da. Bunların Lütfü Başkana bir etkisi yok mu? Muhteşem bir doğru orantısı var Lütfü Başkana. Lütfü Başkan da bunu çok iyi bilir, bu hayatta Nazan Hanım benim önemli yol göstericimdir der, her zaman saygı ve nezaketle ondan bahseder. Onların ilişkilerinin bizlere de pozitif yansıdığını düşünüyorum. Nazan Hanım Hatay için gerçekten çok güzel bir şanstır. 

 

" />
GAZİ İSMAİLOĞLULLARI ÇARŞAMBA KONUŞMALARI
HATAYLI CUMHURBAŞKANI NEDEN OLMASIN -2

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Çok güzel özetledin, gönüllü olmakla hayırsever olmak farklı şeyler, hayırseverlik diye böyle insanlara aslında üstten üstten iyilik yapıyormuş gibi girmemek lazım, doğru mu anladım?

İPEK ASLAN: Evet çok doğru, millete yaptığımız yardımlarla asla övünmememiz lazım, ne yaptık biz? Siyasi parti üyeliğimizde bize bir proje vermişlerdi, parti okuluna gitmiştik. Hayatında hiç sinemaya gitmemiş olan gitmemiş olan çocukların ayağına sinema götürdük, film izlettik mısırlarını ellerine verdik, 500 çocuk film izledi. Müthiş bir duygu benim için çünkü kadın ve çocuğa dokunursan daha da rahatlarsın bu ülkede zamanla. Maalesef ki kadın ve çocuk haklarının geldiği süreci biliyoruz, derin siyasete girip ortamı da bozmak istemem ama hiç tiyatro izlememiş kadınları köylerinden getirtip tiyatro izlettik, bir mesleği olmayan kadınlarımıza Düve Projesiyle meslek kazandırımı sağladık.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Bu fikirlerle girdin, yaptığın çalışmalarda ortada, devam ediyor mu bu süreç, yoksa ara mı verdin Gastronomi evi yüzünden?

İPEK ASLAN: Gastronomi evindeki yoğun sürece girince tabi ki ister istemez bölündüm diyebilirim ama ara vermedim. Çünkü biri varken diğeri yok diye bir şey değildir gönüllülük esası beraberinde gider. Bu artık İpek’in misyonu olduğu için devam ediyorum elimden geldiğince. Aslında aynı sosyal sorumluluğu burada da yürütüyoruz. İnanılmaz bir stajyer alımımız var, ben üniversitede staj yaparken, kapı kapı dolaşıp kendime staj yeri bulamadım, o yüzden dedim ki mutlaka ki kapıma gelen her genç burada staj yapmalı dedim. Allah çok şükür ki, lise ve üniversiteden stajyerlerimiz var. Onların hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz. Dün bir genç başladı mesela, ya ipek hanım Kıbrıs’ta staj bulmuştum, çok zorlanacaktım, evimde yoktu ne yapacaktım?” dedi, burada ne güzel başladı. Burası çok güzel öğreti yeri oldu, o yüzden sivil toplum hayatımın olmazsa olmazı, zaten benim sivil toplum hayatımdaki birleşmiş milletler kadın biriminde yaptığımız çalışmalar, Boğaziçi üniversitesi siyaset okulunda yaptığımız çalışmalar da aslında yine bir gönüllülük esası. Çünkü bu ortamda gençlerin düşüncelerini hür bir ortamda dile getirmelerini sağlamak, demokrasi ortamı yaratmak için bizlerde taşın altına elimizi koymak için uğraş vermeliyiz, bu da bir gönüllülük esası. O konudaki çalışmalarla gençleri destekleyen güzel işler olduğunu düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Biraz da yerel yönetimlerden konuşalım mı? Defne de yaşayan bir insansınız, oradan başlamak istiyorum sonra konuyu büyükşehire de getireceğim. Nasıl görüyorsunuz bir Defneli olarak bu dönem bizi yöneten bir ekip var, sosyal medyadan da artık bütün Türkiye takip ediyor, sürekli eleştirilen, sürekli yeterli hizmet almamaktan yakınan, kısmen bunu Büyükşehir e yoran, kısmen Defnedeki yöneticilerin beceriksizliği olarak görüyorlar. Önce defne siyasetinden başlayalım, orada yaşayan bir vatandaş olarak, bu konudaki gözlemleriniz neler?

İPEK ASLAN:Ben bir Defneliyim, Defneli olmaktan, defne de yaşamaktan çok mutluyum. Bence defne de bir analiz yapılsa herhalde Defnedeki eğitim seviyesinin yüksekliği, ailelerin medeniyete bakış açısının çok farklı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla defne de yaşamaktan dolayı altını çizerek söylüyorum çok mutluyum, iyi ki de defneliyim. Ama işte ah o Defne var ya, dünyaya rol model olabilecek bir ilçe olması gerekirken, geldiğimiz bu noktada niye böyle, ben de zaman zaman soruyorum. İme kızıyorum, neye kızıyorum ben de bilmiyorum. Geçen sene çok güzel bir yarışma vardı bizim siyaset okulunun dediler ki bir makale yayınlayacağız, dayanışmaya örnek verin dediler. Ben örnek olarak adak kültürümüzü verdim. Adak kültüründeki hırisi yapımında, diğer yemeklerde konu komşuyu çağırıp aynı sofrada birlikte yeme kültürünü, neden adak yaptığımızı anlattım. O kadar güzel bir kültürümüz var ki aslında, her şey sandıkta başlar sandıkta biter. Seçmen olarak, bence akıllı olmamız lazım. Sonuçta bir aday çıktı, oy verip vermemek kişinin kendi elinde. Eğer oy veriyorsan kime niçin verdiğini sorgulaman lazım. Çünkü görünen bir şey sonradan kılavuz istemez. Dolayısıyla ben bir seçmen olarak oyumu hakkaniyetli verdiğimin sonucunu alıyorum şu an. O yüzden konuşmuyorum, ileriki süreçte her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. Ben sosyal medyada kahramanlığın show olduğunu düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Oradaki denklemi yeterli buluyor musunuz bulmuyor musunuz?

İPEK ASLAN:Defne ilçesinde yapılan faaliyetleri asla yeterli bulmuyorum. Defne çok daha iyi şeyleri hak ediyor, yapılan işlere olumlu geri dönüş yapacak bir halk var, bence o halkın medeniyetini, zekâsını iyi değerlendirmek lazım.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Peki daha makro bir soru sorayım, büyükşehrin faaliyetleri ile ilgili olumlu-olumsuz düşünceleriniz nedir? Şimdi eleştiriler var, çok yoğun alkışlar var, yapılan işler var, tırnak içinde halka göre eksik yapılan işler var. Siz işin içinde biri olarak gözlemlerinizi paylaşmak isterseniz, ne söylersiniz okuyucularımıza?

İPEK ASLAN: Ben bu soruyu halk olarak değerlendirmek istiyorum, baktığımız zaman hiç kolay bir şehirde yaşamıyoruz. Az önce bahsettiğim medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hatay’ın aslında çok zor handikapları da var. Bizim içinde ne olduğunu bilemeyeceğimiz konjonktürler var. Elbette ki Suriye ile yaşanılan olaylarda büyük zarar gördük. Hatay halkı orası ile müthiş hacimli bir ticaret gerçekleştirirken geldiğimiz noktada bütün zararlar bize kaldı, hala da o zararlar devam ediyor. Başlı başına bir mahalle bizim etkimizden çıkmış ve onların etki alanına girmiş durumda. Yaşantıları bizi müthiş etkiledi, bir vatandaşımızı işe almak isterken, ucuz iş gücü olan Suriyeliler devreye girdi. Dolayısıyla hiç göründüğü gibi değil. Baktığımız zamanda müthiş bir emek var, çaba var ve ben sayın başkanımızın hizmet için burada olduğunu biliyorum, hizmet için uyumadığını biliyorum. Ben gastronomi evinden onun yaptığı çalışmaları içinde olduğum için daha net görebiliyorum. Zaman zaman benim ekip yorulur ama başkan yorulmuyor. Baktığınız zaman büyükşehir belediye başkanlığı sadece yol kaldırım değil vizyon işidir. Bu nedir? Dünya fuarlarını, festivallerini buraya getirmektir. Şimdi baktığınızda EXPO 2021 fuarı Hatay’a verildi, Gastronomi Şehri Unvanını Gaziantep’ten sonra Hatay aldı, Hatay Spor şu an Türkiye’de inanılmaz bir dalgalanma yaşattı. Hayatında spor ile ilgilenmeyen belediye başkanları şimdi birer takımı yanlarına almaya başladılar. Kah bakıyorsun ki o belediye başkanı onun maçında. Çünkü vizyon işi bunu önde görüp şehre kazandırdıktan sonra diğer belediye başkanları takip ediyorsa bu iyi iş yaptığının iyi hizmet yaptığının anlamıdır. Çünkü temel ihtiyaçlar yapılıyor onun yanında da bu şehirevizyon gerektiren işleri de Lütfü Başkan yapıyor. Ben zaten bu bağlamda çok güzel bir yere getirdiniz, bunu söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili inanılmaz isimler var biliyorsunuz, benim gönlümde yatan Hataylı bir Cumhurbaşkanı olmasıdır. Biliyorsunuz Acun Ilıcalının yaptığı televizyon programı ve yarışmalarında iki finalistten biri Rizeliyse bütün Karadenizliler kenetlenir, kol kola girer, haydi bismillah der ve o Rizeliyi şampiyon yaparlar. Ben bu bağlamda Hatay’dan, Kayseri’den, İzmir’den, Manisa’dan, İstanbul’dan, Malatya’dan Cumhurbaşkanı çıkmışken, Hataylı Cumhurbaşkanı da bizi Ankara’da tüm Türkiye’de temsil etmesinin gururlandıracağını düşünüyorum. Bu yüzden benim Cumhurbaşkanı adayım Hataylı Lütfü Savaştır. Bu konuda bütün hemşerilerimize diyorum ki, gün kenetlenme, dayanışma günü, olaylara sadece dayanışma açısından bakarsak bence Hatay adına çok güzel işler olacağını düşünüyorum.

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Lütfü Başkanın böyle bir ideali, “neden olmasın” vs. gibi bir planı, fikri, görüşü var mı?

İPEK ASLAN:Samimiyetle söylüyorum hiç bilmiyorum, benim gönlümde yatan gerçekten bu. Hataylı cumhurbaşkanı olabileceği ve bu kişinin Lütfü Savaş olabilmesini istiyorum. Çünkü 2 seneden fazladır neredeyse günün 10 saatini onlarla geçiriyorum. Ne mantalitede olduklarını, hangi hizmet anlayışı içinde olduklarını çok iyi görüyorum. Onlarla yol almadan önce böyle bir düşüncemin oluşması belki zaman alırdı şu an çok netim. Halkı bilen, halkın nabzını anlayan ve her siyasi partinin halkını iyi anlayabilen Türkiye’de başka yoktur böyle bir lider. O yüzden Türkiye çok kozmopolit bir ülke, her halktan insanı anlamak gerçekten büyük bir yetenektir. Ben bu bağlamda Hataylı cumhurbaşkanı olarak Lütfü Savaşı görüyorum. 

GAZİ İSMAİLOĞULLARI: Lütfü Başkan dışında bir de Nazan Savaş realitesi var bu şehirde. Birçok büyükşehir başkanı var, eşleri var vs. ama herhangi bir siyasi etiketi olmadığı halde bir şehirde bu kadar bilinmek, bu kadar sevilmek, bu kadar vizyoner olmak ta sanırım birçok şehirde yok. Ben mesela Nazan Hanım ı hiç tanımam ama sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla da tanımamam rağmen gerçekten bir sempatim var. Bu arada aranızın çok iyi olduğunu biliyorum, bunu görüyorum, Nazan hoca ile ilgili bize ne söylemek istersiniz?

İPEK ASLAN: Nazan hanım benim akıl hocamdır bu yüzden mutluyum ve gururluyumdur. Muhteşem bir anne, muhteşem bir eş, gerçek bir Atatürkçü, sosyal demokrat, inanılmaz şefkatli bir kadın. Geçen gün biz Kaburgacı Yaşar usta ile bir etkinlik yaptık, tepsi kebabını tadımlıyorlar, bütün garson arkadaşlar gelebilir mi dedi ve hepsine birer lokma verdi. Olmaz, siz bizim evlatlarımızsınız dedi. O an ben gizlice kayıt aldım çünkü benim için çok önemli bu duygular. Kamera önü – kamera arkası değil, kadın gerçekten Hatay için bir şans. Bir Hataylıdan daha çok Hataylı, öyle bir sahiplenmiş ki, ben Hatay’ı ondan dinliyorum daha çok, Hatay’ın yemeğini, Hatay’ın kültürünü, Hatay’ın insanını. Zaten bu ev onun yansıması, onu da bana iyi empoze etti. Ben Hatay’ı onunla daha iyi öğrendim. Çünkü akıllı bir kadın, bir profesör olması dolayısıyla çoğu olaylarda çok hakkaniyetli biridir. Dün üniversitede bir hocamız bana dedi ki, “ego donanımla ters orantılıdır” dedi. Bayıldım bu söze, “Bak Nazan hanıma dedi, kadın nasıl mütevazı, Hatay’da onun gibi mütevazı biri yok. Niye? Çünkü kadın donanımlı, donanımı olmayan insanda ego olur” dedi. Çok beğenmiştim bu sözleri, o kadar doğru ki, ben de hemen kafamda süzgeçten geçirdim söylediklerini, çok doğru geldi bana da. Bunların Lütfü Başkana bir etkisi yok mu? Muhteşem bir doğru orantısı var Lütfü Başkana. Lütfü Başkan da bunu çok iyi bilir, bu hayatta Nazan Hanım benim önemli yol göstericimdir der, her zaman saygı ve nezaketle ondan bahseder. Onların ilişkilerinin bizlere de pozitif yansıdığını düşünüyorum. Nazan Hanım Hatay için gerçekten çok güzel bir şanstır. 

 


TARİH
10.06.2021
OKUNMA
Bu Haber 68 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları