MUSTAFA ÖZKOCA
SURİYEYE TATİLE GİDENLER ORADA KALSINLAR

Suriyeli Ensar kardeşlerimiz memleketleri yani doğup büyüdükleri anavatanları olan, daha doğrusu kaçıp geldikleri Suriye'ye tatile gitmek üzere sınır kapılarından çıkış yapmaya başladılar.

Oh ne güzel dünya. Birleşmiş Milletleri ve A.B'nin     gönderdiği paralarla Türkiye'de 11 ay tatil yapıp bir aylığına Suriye'ye akraba ziyaretine gidebiliyorlar.

Buraya kadar her şeyi anlayabiliyoruz. Eğer ki memleketlerinde Savaş, sıkıntı yok ise niye orada kalmıyorlar? Var ise nasıl gidebiliyorlar? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Bizim vatandaşımız, emeklimiz, memurumuz, asgari ücretten çalışanımız 1 saatlik yola tatile bile çıkamazken, ay sonunu zor getirirken, elektrik, doğalgaz, ev kiraları faturaları altında inim inim inlerken, biz de 11 ay tatilini geçiren Suriyeli Ensar kardeşlerimiz şimdi de bayram tatili yapmak üzere memleketlerine gidiyorlar!..

Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde kabul görmez. Öyle ki Avrupa ülkeleri madem memleketine gidebiliyorsun o zaman sıkıntı yok deyip bu kardeşlerimizi geri ülkelerine almıyorlar, biz niye alıyoruz?

Türkiye'nin sınır illeri adeta Suriye'nin küçük kasabaları olmuş durumda, işsizlik hat safhada, bizim memleketimizdeki işsizler ordusu çöl gibi büyürken, Suriyeliler memleketimizde ellerini kollarını sallayarak gezerek 11 ay tatil yapıyorlar. Üstüne üstlük bir de memleketlerine tatile gidiyorlar!.

Bizim insanımıza bu zulmü reva görenler Ensar kardeşlerimize karşı gayet cömertler. Elbet bunun bir hesabı sorulacaktır. Sandık vatandaşın önüne geldiğinde bu yapılan çifte ayrımcılığı halkımız görüp ona göre oyunu verecektir. Ha vermezse de demek ki bu durumdan memnundur, o zaman sakınca yoktur.

Elinde Kur'an, dilinde iman ile gelenler Çin zulmü altındaki Uygur Türkleri'ne uygulanan zalimliği görmezden gelip ensar kardeşlerimize ne kadar cömert davranıyorlar gözlerimiz yaşarıyor.

Biz ümmetçi değiliz, öncelik Türk vatandaşlarınındır. Bunu ırkçılık olarak algılayanlar kendilerine baksınlar. Benim Türk vatandaşım ezilirken kendi memleketine tatile gidebilen Suriyelileri ülkemizde görmek istemiyoruz!..


TARİH
13.07.2021
OKUNMA
Bu Haber 253 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları