MUSTAFA ÖZKOCA
SURİYELİLERDEN SONRA AFGANLILAR GELİYOR.

Yaklaşık 10 yıldır Suriyelilere ülkemizde misafir etmekten yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan pandemi den sonra Türkiye'ye bir müjdeli haber de Afganistan'dan geldi.

Ülkelerindeki Taliban zulmünden kaçıp bir haftaya kadar biner biner gelen afganlılar Taliban'ın ülkedeki yönetimi tam ele geçirmesinden sonra toplu bir şekilde gelecekleri müjdesi ülkemize büyük bir sevince boğdu.

Yaklaşık 8 milyon kadar suriyeliye baktığımız gibi 3 milyon kadar Afganistan vatandaşın da ülkemize misafir olarak önce yerleşip sonra Temelli kalacakları tahmin ediliyor.

Öyle yazıyoruz çünkü gelen misafir misafirliği bitti mi gitmesi lazım değil mi gelen hiç kimse geri gitmiyor.

Ha pardon bayram olduğu zaman bayramlaşmaya gidiyorlar sonra geri geliyorlar her ne hikmetse.

Bu kadar Suriyeli nin üzerine bir de Afganlı mültecilere Türkiye nasıl bakacak vatandaşından kesip bunlara bakması Türkiye'de yaşayan Türklere zul geliyor.

Kendi vatandaşı ekonomik krizle boğuşurken dolar 9'a euro 11'e dayanmış, insanlar işsizlikten intihar eder durumda esnaf kepenk kapatmış ülkedeki asgari ücretli emekli memur ve işçi kan ağlarken o kadar misafir biraz fazla değil mi?

Her sıkıştığında vatandaşa gidelim referandum yapalım milletimiz ne derse ona razıyız diye nutuk atanlar bu ülkemize misafir olarak gelen mültecilerin kabul edilip edilmemesi konusunda herhangi bir referandum yapmazlar.

Yapsınlar da bir görelim bakalım yüzde kaç oy çıkacak.

Türkiye'de sahillerde turistik yerlerde Türkiye'nin cennet köşelerinden bizler aldığımız üç kuruş maaşlarla geçim derdine düşmüşken burakın seyahat etmeyi bazen insanlar çarşıya inerken cebinde otobüs parası bulamıyor.

Ama Türkiye'mizde Türklerden başka herkes rahat rahat gezip tozup bol bol para harcayıp eğleniyor bu bizim Türkiye'mizde yaşayan  ekmeğini yiyen askerliğini yapan vergisini ödeyen bizim vatandaşımızın Hakkı değil mi?

Benim memleketim de ben gezemezken elini yabancıları elindeki yabancı paraları bozdurup karşısında 8-10 katlı eden benim paramla bol bol gezip gününü gün ediyor.

Şimdi sorarım size?

BU MEMLEKET

TÜRK'E Mİ YÂR

YABANCIYA MI YÂR?..........


TARİH
15.07.2021
OKUNMA
Bu Haber 290 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları