kultur1994@hotmail.com

" />
HAYRETTİN OĞUR
GAZETECİ HAYRETTİN OĞUR YAZIYOR

“Bu ilk yazımızda,tüm okurlarımıza ve dostlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.. "

Sanatla yaşayalım.. Sanatla geleceğe gidelim. Geçmişten,geleceğe.. O bizi,daima iyiye,güzele götürecek. Sanatın olduğu yerde,huzur da olur,hatta mutlulukta!.                                                     Hayatın gidişatına onunla yön vermek mümkün.  

Bir dostumuza,”Beni sanatla baş başa bırak..” Dediğimde,çok şaşırmıştı. Ben daha açıklayıcı olsun diye şöyle devam ettim:”Sadece beni değil,kendi derlerini,sorunlarını da sanatla,doğayla baş başa bırakmasını bilmelisin. Orada bunlar çözülmez belki. Ama,hepimize tam bir rahatlık,tam bir güven verir..” Şöyle bir düşündükten sonra,”Hiçte fana bir fikre benzemiyor. Sanat,doğa gayet güzel konular..”dedi.

Hayatın her alanında,sanat olsun! Ama,özellikle günlük yaşamın içine “KİTAP OKUMAYI” mutlaka yerleştirelim. En sıkıntılı,en sorunlu anlarda,bir kitaba başlamak ,çok farklı bir coşku getirecek. Hatta bu zamanlarda,bir resim çizmeye çalışmak,duyguları resmetmek yine fark yaratacak size. Bu rahatlığı ancak sanat verir,doğa verir. Şu ana kadar bu güzel olguların sıkıntı verdiği,hüzün verdiği duyulmamıştır. Orada hüzün yok,sevgi var!.

Bir bakıma başarıya giden yol da buradan geçer. Rahat olan,sorunsuz olan her insan daha  başarılı olur,daha da yaratıcı olur. Son hızla ilerleyen teknolojinin sanal hayali,bu değeri tam veremez. Elbette,bilim de önemli,bilimsel gelişme de!. Fakat,onlar bütün yaşamı yönlendirmemeli. Hayatın içinde olmalı,ama hayatın yönünü o göstermemeli. Bu güzelim yaşamın içinde hep doğal olgular,doğal esintiler olmalı.. Güneş gibi,gün gibi!. Sevda gibi. Sizin heyecanınız gibi..DOĞAL OLSUN,SİZİN OLSUN!.

Gazeteci-Yazar Hayrettin OĞUR-- İletişim Adresi: kultur1994@hotmail.com


TARİH
19.07.2021
OKUNMA
Bu Haber 600 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları