HAYRETTİN OĞUR
UZAKLIĞI YAKINLAŞTIRAN TEK ŞEY HASRETTİR

Bir çok şey ona çıkar,hasrete.. Gurbetin,sılanın türküleri de hep onun için söylenir. Gelmeden,görmeden onunla ulaşılmak istenir yarınlara. Dünden yarına akan,devamlı akan bir başka olgu yok gibidir. Sevgi hariç;onun bu özelliğinin yanına yaklaşan da olmadı. Güçlü,özel bir duygudur,hasret!.

Bir insana,bir şehre,bir anıya hep onunla varılacakmış gibi bir hissi ancak o uyandırır.Bir düşünün;onun bu özelliğini yapan,yapabilen başka bir duygu var mı? Olmadığı için o,türkülerin yanık sesinin içinde yankıla-yankıla uçar,gider. Özlem duyulan,beklenen bütün günlerde,bütün yıllarda hep onun düşü var sanki..

 

Ayrılığın da,kavuşmanın da içinde hep hasret vardı. Ayrıldığınız zaman kavuşmak,kavuştuğunuz zaman ayrılmamak içgüdüsü hep onda . Dünyanın beklide en önemli,en verimli,en insancıl duygular onun içinde serpilip gelişir. Yazıda hasret,okumada hasret,yaşamda hasret,sevdada hasret,gelecekte hasret;hep hasret.. 

 

Dünyanın her yerindeki ağırlığı da aynı. Yerden yere değişmez o..Farklı sözlerle,farklı şarkılarla anlatımaya çalışılırsa bile o her yerde,hatta her anda hep aynı!. O zaman akla şöyle bir soru geliyor: “HASRETSİZ YAŞANIR MI?.”  Bu,pek mümkün değil. Hasret ede eden yaşam,daha anlamlı,daha gönülden olur. Uzak olan her şeyi,her şeyi yalnız o yakınlaştırır!.

 

Hasretle yaşam,sevginin en güzel duygusudur..  Bu güzelliği,hep yaşayalım,yaşatalım!.


TARİH
28.07.2021
OKUNMA
Bu Haber 601 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları