HAYRETTİN OĞUR
BİZİM MEVSİMLER

Günler,günler içinde;aylar,aylar içinde;yıllar,yıllar içinde akıp giderken,özlemler yerini başka özlemlere bırakmaya özen gösterir. Doğanın sunduğu her an,her saniye bile,beraberinde güzellikleri getirmeye devam etmektedir. Mevsimlerin kendine has özellikleri şu ya da bu şekilde etkiler bırakabiliyor. Onlar,bunun için vardır. Ama,her mevsimin kendine göre farklı etkisinin olduğunu söylemek mümkün.

 

Gelecek zamanlarda;ısı derecesinin,sıcaklığın,havanın bazı değişimlere uğrayacağı tahmin edilmeye başlandı. Mevsimler yer değiştirmeyecek. Bu asla olmaz!.  Onlar,yerinde kalacak. Fakat,hava şartlarında az da olsa bazı değişikliklerin yaşanabileceği ön görülmeye başlandı.Belkide,bir-iki derece daha yüksek;belikde daha düşük seyretme ihtimal üzerinde duruluyor. Sadece bu kadar!.

 

Bu ne kadar gerçek,onu tam olarak bilmiyoruz. Fakat,son senelerde yapılan ölçümlerin bunu göstermeye doğru bir eğiliminin olduğu varsayılıyor. Yapılan değerlendirmelerde,aylarda-mevsimlerde çok büyük farklıkların olmayacağı da net olarak ortaya koyuluyor. DÜNYANIN DOĞASI DEĞİŞMEYECEK!.

 

Hani derler ya;”hava,mevsim normallerinin altında veya üstünde seyrediyor.”  İşte bunun olma ihtimali bulunuyor. Yoksa,koca bir mevsim,olduğu gibi gitmez,değişmez.. Bütün etkileriyle,tepkileriyle,varlığıyla doğanın mevsimleri bize her zaman en değerli,en güzel yaşamı sunmaya da devam edeceklerdir. HAYAT,DOĞAYLA DAHA BİR GÜZEL..


TARİH
30.07.2021
OKUNMA
Bu Haber 330 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları