HAYRETTİN OĞUR
HATAY’IN GÜZELLİKLERİ

Güzel ülkemizin güzel kenti Hatay,son yıllarda daha çok tanınmaya başlandı. Akdeniz’in tarihi,şirin şehri Hatay’ın özellikleri yeni-yeni fark edilmeye başlandı. Ama,yıllarca tarih,medeniyet,kültür ve yöresel ürünler hep buradaydı. Onlar,hep yerindeydi. Güzel ve anlamlıydı hep. Hem de binlerce yıldır. 

 

Fakat,tanıtım eksikliğinden olsa gerek çoğu özellik ortaya çıkmamıştı. Şimdi çıkmaya başladı.. Medya’da,İnternet’te ve diğer iletişim alanında bu güzel kentin tanıtımı en iyi şekilde yapılmaya devam ediliyor. Bir de organizasyonlarda,fuarlarda.. Bunun en son örneğini İzmir Fuarında gördük. İlimizin standı ve yöresel ürünlerimiz olağanüstü ilgi gördü.

 

Bizim standımızın önünde kuyruklar oluştu. İnsanlar,fotoğraflarda gördükleri özel ürünlere yoğun bir talep gösterdiler.Gayet güzel ve anlamlı görüntüler oldu,oluyor da. Ardından sahildeki bisiklet yolunun dergilerin kapaklarında,manşetlerinde yer alması çok güzeldi. Deniz sahili boyunca bisikletle dolaşmanın önemi anlatıldı. Doğa ile iç içe!.

 

Hatta başlığı da şöyleydi:”BENZERSİZ DENEYİM..” Çok güzel bir haberdi. Çok anlamlıydı. Buna “Benzersiz Yaşam” da demek mümkün. İşte bunlar ve bunlara benzer haberler/tanıtımlar İlimizi,yöremizi önplana çıkarır,geliştirir. Bu tanıtım çalışmalarına herkesin katkılar yapması lazım.Böyle geleceğe doğru çok daha iyi gideriz. Hep beraber!.

 

Hatay’ın güzellikleri yaşamın içinde,doğanın içinde hep oldu,olacakta. Güzel kentimizi her zaman en iyi yerlerde görmek istiyoruz. En başta,en önde!. Bunun için çabalar göstermeye,çalışmaya devam etmeliyiz. BÜTÜN GÜZELLİKLER SİZLERİN OLSUN!.

 


TARİH
14.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 275 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları