HAYRETTİN OĞUR
ÖĞRENMEYE DEVAM

Yaşadıkça Öğreniyoruz!. “Öğrenmenin yaşı yok” derler ya,doğrudur. Öğrendikçe,bildikçe insanın ufku açlılır. Bunun yeri,zamanı,yaşı olmaz. Her yerde,her zamanda,her yaşta öğrenmeye,bilgilenmeye devam ediyoruz. Bilgimize bilgi katmak daima önemlidir,gereklidir. Bunun için bildiklerimizi yeterli görmeyelim.

 

Öğrenmekle geçiyor ömrümüz. Hergün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Yeni bilgiler yaşamımıza bir güneş gibi doğuyor. Sürekli gelişen,ilerleyen dünyada devamlı yeni şeyler,olgular,bilgiler çıkıyor. Bunların çoğu insan hayatı için faydalı konulardır. Bilgi,faydalıdır!. Okul çağında başlayan eğitim,aslında ömrün tamamında devam ediyor. Orada kalmıyor. 

 

Temel eğitimden sonra,hayatın içindeki bilgiler de hep lazım oldu,oluyor.Özellikle insan kendi mesleği,kendi konumu içindeki öğretileri sürekli güncellemeli. Hayat,daima güncellenmeli. Bu kadar hızlı akan bilime,teknolojiye ancak böyle yetişebiliriz. Onlarla birlikte akmalıyız,geleceğe doğru. Bilgi,bize olumlu da yansıyacaktır.

 

Artık bilmek,öğrenmek,vazgeçilmez konular oldular. Zaten her bilginin kendisi yenidir. Yenilenmiş gelmiş. Biz de onun en yararlı tarafını alıp,hayatımızda uygulayabiliriz. Bilerek,anlayarak yaşamın değerini daha da yükseltiriz. Bildiklerimizle,öğrendiklerimizle yaşama çok daha uyumlu olacağız. Bunun en güzel tarafı da bu.

 

En iyisi;hayatı hayattan öğrenmek. Doğayı,doğadan,Coşkuyu,coşkudan. Dostluğu dostlukta,sevgiyi de sevgiden..Bir ömür boyu bu güzellikleri öğrenmeye hep devam etmeliyiz. Sevgi Dolu,Dostluk Dolu,Güzellik Dolu Bir Hayat Diliyoruz!.

 


TARİH
16.09.2021
OKUNMA
Bu Haber 400 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları